Немезида (роман Агати Крісті)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Немезида»
Nemesis (Agatha Christie novel).jpg
Обкладинка українського видання
Автор Агата Кристі
Назва мовою оригіналу Nemesis
Країна Велика Британія Велика Британія
Мова англійська
Серія Пригоди Міс Марпл
Жанр детектив
Видавництво Клуб сімейного дозвілля
Видано Листопад 1971
Видано українською 2009
Перекладач(і) Віктор Шовкун
Сторінок 240
ISBN 978-966-14-0471-6
Попередній твір Пасажир з Франкфурта
Наступний твір Слони вміють пам'ятати

«Немезида» (англ. Nemesis) — роман Агати Крісті із серії творів про міс Марпл. Роман написаний в 1971 році, опублікований у тому ж році видавництвом Collins Crime Club. Це останній роман, написаний Агатою Крісті про міс Марпл, але не останній опублікований.

Сюжет[ред. | ред. код]

Міс Марпл одержує лист від свого стародавнього друга Містера Джеймса Рейфіла[1]. У листі він просить її розслідувати злочин, а у випадку успіху вона повинна одержати спадок у розмірі двадцяти тисяч фунтів. Рейфіл не залишає Марпл практично ніяких підказок або зачіпок. Вона навіть не знає, хто жертва.

Першим ключем до розгадки стає екскурсія найкращими будинками й садами Великої Британії, організована для неї Рейфілом перед смертю. У поїздці її супроводжують ще чотирнадцять чоловік, принаймні один із яких має відношення до її справи. Вона довідається, що одна з її компаньйонок, Елізабет Темпл, колись була директором школи, у якій учився «нікчемний» син Рейфіла, Майкл, що сидить у в'язниці.

Наступним ключем стає знайомство з Лавінією Глінн і її сестрами, яких Рейфіл перед смертю попередив про міс Марпл і попросив супроводжувати на самому відповідальному етапі екскурсії.

Далі починають відбуватися загадкові події: міс Темпл одержує удар в потилицю й непритомніє . Її відправляють в лікарню, де вона впадає в кому. Прийшовши в себе через кілька днів, вона шепотить міс Марпл «знайдіть Вериті Хант», після чого вмирає.

Міс Марпл довідається, що Вериті Хант була удочерена сестрою Лавінії Глінн. Вериті Хант повинна була таємно обвінчатися з Майклом Рейфілом, але жоден з них не з'явився на церемонію. Міс Марпл розуміє, що жертвою злочину була Вериті. Залишилося знайти вбивцю.

Переклади українською[ред. | ред. код]

Переклад виконаний Віктором Шовкуном в 2009 році видавництвом Клуб сімейного дозвілля [1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Один з персонажів іншого роману Агати Крісті про Міс Марпл — «Карибська таємниця»