Неметали

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Немета́ли — прості речовини, які не мають властивостей металів, а саме: металічного блиску, непридатні для кування, погано проводять тепло, електричний струм.

За електронною будовою зовнішнього енергетичного рівня атомів більшість неметалічних елементів є р-елементами, а Гідроген і Гелій — s-елементами. На зовнішньому енергетичному рівні мають від 3 до 8 електронів, крім Гідрогену та Гелію (1 та 2 електрони відповідно). У хімічних реакціях атоми неметалів, як правило, приєднують електрони і перетворюються на негативно заряджені йони — аніони. Неметалічний характер елементів і хімічна активність неметалів посилюються в періодах зліва направо, а в головних підгрупах — знизу догори.

До неметалів відносять 22 хімічних елементи: Водень, інертні гази, Бор, Вуглець, Азот, Кисень, галогени, Силіцій, Фосфор, Сірка, Арсен, Селен, Телур. Типові оксиди неметалів є ангідридами. Різкої межі між металами, металоїдами та неметалами немає.

Частина неметалів має атомну будову. Із окремих атомів складаються інертні гази — Гелій, Неон, Аргон, Криптон, Ксенон і Радон. У графіті, алмазі, силіцію, борі, червоному фосфорі всі атоми сполучені один з одним. Водень, Азот, Кисень, Фтор, Хлор, Бром, Йод мають двоатомні молекули. Більшу кількість атомів містять молекули озону О3, білого фосфору Р4, сірки S8, фулерену С60. Атоми в неметалах сполучені ковалентними неполярними зв'язками.

Група I II III IV V VI VII VIII
1-й період H He
2-й період B C N O F Ne
3-й період Si P S Cl Ar
4-й період As Se Br Kr
5-й період I Xe
6-й період Rn

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Донбас, 2007. — Т. 2 : Л — Р. — 670 с. — ISBN 57740-0828-2.
  • Химический энциклопедический словарь. — Москва: Советская энциклопедия. 1983. — 792 с.

Посилання[ред. | ред. код]