Ненасильницьке спілкування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ненасильницьке спілкування (ННС) - метод спілкування, розроблений американським психологом доктором Маршалом Розенберґом, який ґрунтується на емпатії. Автор пропонує змінити звичну стратегію мислення і поведінки у конфліктних ситуаціях із реактивної (відповідь на подразник) на усвідомлену й співчутливу.Для цього пропонується постійно турбуватися про себе (свої потреби) та у діалозі з людьми уникати оцінок і критики, натомість звертати увагу на факти, свої почуття та почуття опонента, потреби опонента. Маршал Розенберґ наголошує, що немає конфліктів на рівні потреб, всі складні ситуації можна вирішити за рахунок створення нових способів задоволення потреб. Таким чином автор демонструє, що життя без насильства цілком можливе, як на особистісному, міжособистісному, так і соціальному рівні.

10 ключових допущень ННС: 1. Усі люди поділяють основні базові (універсальні) потреби. 2. Будь-яка дія людини -- це спроба задовільнити ту чи іншу її потребу. 3. Наші емоції вказують на стан потреб -- потреба задоволена чи не задоволена. 4. Найбільш прямий шлях до умиротворення -- через емоційний зв'язок зі своїм внутрішнім світом. 5. Право вибору -- це виключно внутрішня сила. 6. Кожна людина має потенціал до співпереживання / емпатії. 7. Люди отримують радість від добровільного дарування / давання. 8. Люди задовільняють потреби через взаємозалежні відносини між собою (спілкування). 9. На землі є достатньо ресурсів щоб задовольнити потреби кожного. 10. Люди, за своєю природою, здатні змінюватися.

~ Оригінально сформульовано і опубліковано Miki Kashtan, адаптовано Sasha Tsyupka ==https://www.facebook.com/prostir.hidnosti/about/==

 Метод ННС широко застосовується у примиренні після військових конфліктів, у системі освіти, практиці соціальної допомоги, бізнесі  у 65 країнах світу.
 В Україні  метод ННС розвивають спеціалісти з   ГO “Український центр ненасильницького спілкування і примирення “Простір Гідності”

Джерела[ред.ред. код]

  1.  Marshall B. Rosenberg. Nonviolent Communication: A Language of Life. — Encinitas: PuddleDancer Press, 2003.
  2. CENTER FOR NONVIOLENT COMMUNICATION: AN INTERNATIONAL ORGANIZATION https://www.cnvc.org/
  3.  Язык жизни. Ненасильственное общение - Розенберг Маршалл http://www.koob.ru/rosenberg_m/language_of_life
  4. = Від сім'ї до країни. Як навчитися долати конфлікти? = http://life.pravda.com.ua/society/2016/10/31/219591/