Необанк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Необанк (також відомий як Інтернет-банк, віртуальний банк або цифровий банк) — це тип прямого банку, який працює виключно в Інтернеті без традиційних фізичних мереж філій[1] [2] [3].

Історія[ред. | ред. код]

Термін необанк вперше став відомим у 2017 році для опису фінансових постачальників на базі fintech, які кидали виклик традиційним банкам. Існувало два основних типи компаній, які надавали послуги в цифровому вигляді: компанії, які подавали заявки на отримання власної банківської ліцензії, та компанії, які співпрацювали з традиційним банком для надання цих фінансових послуг[4]. Станом на 24 грудня 2020 року у світі налічується 256 необанків, а ще ряд готується до запуску[5].

Список необанків[ред. | ред. код]

Назва Регіон Вебсайт
Brubank Аргентина Аргентина brubank.com
Ualá Аргентина Аргентина uala.com.ar
Wilobank Аргентина Аргентина wilobank.com
Banco del Sol Аргентина Аргентина bancodelsol.com
86 400 Австралія Австралія 86400.com.au
Up Bank Австралія Австралія uala.com.ar
Tyro Payments Австралія Австралія tyro.com
Volt Bank Австралія Австралія voltbank.com.au
Xinja Австралія Австралія xinja.com.au
AION Бельгія Бельгія aion.be
Nubank Бразилія Бразилія nubank.com.br
Koho Канада Канада coho.ca
Tangerine Bank Канада Канада tangerine.ca
Simplii Financial Канада Канада simplii.com
Wealthsimple Канада Канада wealthsimple.com
Manzil Канада Канада manzil.ca
Equitable Bank Канада Канада equitablebank.ca
WeBank[6] КНР КНР webank.com
Telda Єгипет Єгипет
Qonto Франція Франція qonto.com
N26 Німеччина Німеччина n26.com
Sony Bank Японія Японія sonybank.net
bunq Нідерланди Нідерланди bunq.com
knab Нідерланди Нідерланди knab.nl
Tinkoff Росія Росія tinkoff.ru
Tochka Росія Росія tochka.com
Qiwi Росія Росія qiwi.com
YooMoney Росія Росія yoomoney.ru
K Bank Південна Корея Південна Корея kbanknow.com
KakaoBank Південна Корея Південна Корея kakaobank.com
Bnext Іспанія Іспанія bnext.es
Credit Suisse X (CSX) Швейцарія Швейцарія credit-suisse.com
Neon Швейцарія Швейцарія neon-free.ch
Yapeal Швейцарія Швейцарія yapeal.ch
Zak - Bank Cler Швейцарія Швейцарія cler.ch/zak
BVR Україна Україна bvr.com.ua
izibank Україна Україна izibank.ua
monobank Україна Україна monobank.ua
neobank Україна Україна neobank.one
O.Bank Україна Україна obank.com.ua
sportbank Україна Україна sportbank.com.ua
todobank Україна Україна todobank.ua
Atom Bank Велика Британія Велика Британія atombank.co.uk
koto Велика Британія Велика Британія getkoto.com
Monzo Велика Британія Велика Британія monzo.com
Revolut Велика Британія Велика Британія revolut.com
Starling Bank Велика Британія Велика Британія starlingbank.com
Ally США США ally.com
Azlo США США azlo.com
Axos Bank США США axosbank.com
Chime США США chime.com
First Internet США США
Simple США США simple.com
Good Money США США goodmoney.com
SoFi США США sofi.com
Varo США США varomoney.com
Leobank (Unibank) Азербайджан leobank.az/

Необанки в Україні[ред. | ред. код]

Станом на 1 травня 2020, в Україні працює 4 віртуальних банки, які обслуговують переважно фізичних осіб. Вони позиціонують себе як виключно «мобільні банки» — орієнтовані на обслуговування віддалено через мобільний додаток, сайт або контакт-центр, за відсутності відділень. На 2021 рік планується старт роботи віртуального банку Neobank[7], що стане 5-м банком такого типу в Україні (проєкт банку Конкорд).

Див. також[ред. | ред. код]

Список літератури[ред. | ред. код]

  1. Daet-Gibson, Blake. How a NeoBank in Australia today, can fit into your financial setup. Medium. Процитовано 22 жовтня 2019. 
  2. CrouwdfundUp team. What Is a Neo Bank and how are they disrupting traditional banking models?. Medium. Процитовано 31 грудня 2018. 
  3. The unstoppable rise of neobanks. World Finance. Процитовано 31 грудня 2018. 
  4. Mapping the Global NeoBank Landscape. Techfoliance. 19 січня 2017. 
  5. Количество необанков в мире приближается к 300. PaySpace Magazine (рос.). 24 грудня 2020. Процитовано 28 грудня 2020. 
  6. Wildau, Gabriel (5 січня 2015). Tencent launches China’s first online-only bank. Financial Times. Процитовано 16 лютого 2015. 
  7. Club, SME Banking (24 листопада 2020). Елена Соседка: NEOBANK – новый цифровой банк станет пультом управления в руках бизнеса. SME Banking Club | Новости (ru-RU). Процитовано 25 грудня 2020.