Неприйняття вбивства

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Неприйняття вбивства (nonkilling) означає відсутність убивств, загрози вбивств та умов, що сприяють вбивствам у людському суспільстві. Хоча використання цього терміна в академічному світі стосується переважно вбивства людей, іноді він включає в себе також вбивство тварин та інших форм життя. Це також стосується традиційного використання терміна «неприйняття вбивства» як частини буддистської етики , як вказано у першій настанові Панча Шила та подібних термінів у світових духовних практиках. Важливо, що поняття «неприйняття вбивства» нещодавно використовувалось у хартії за світ без насилля схваленій 8-м Всесвітнім самітом лауреатів Нобелівської премії миру.

Складники[ред. | ред. код]

Аналізуючи причини, концепція неприйняття вбивства охоплює такі поняття, як мир (відсутність війни та умов, що сприяють війні), ненасильство (психологічне, фізичне та структурне), а також ахімса (незаподіяння шкоди думкою, словом та вчинком). Поєднуючи у собі ці поняття, неприйняття вбивства передбачає особливий підхід, що характеризується чіткістю цілей та необмеженим характером реалізації. Поняття «ненасильство» та «мир» часто використовуються, як класична форма аргументації на захист пасивності, вбивств (та їх протилежності, неприйняття вбивства), їх можна кількісно визначити та пов'язати з конкретними причинами з точки зору охорони здоров'я (запобігання, втручання з метою поступового знищення вбивств).

Підходи[ред. | ред. код]

З іншого боку, неприйняття вбивства, на відміну від деяких ідеологій та духовних вчень, що сприяють відмові від убивств, не встановлює жодних заздалегідь визначених шляхів досягнення суспільства, вільного від убивств. Цей необмежений підхід надає широкі можливості для творчого пошуку у сферах освіти, науки, соціальних досліджень та політики з метою розробки альтернатив до вбивства людей побудованих на науковій, освітній, політичній, економічній та духовній основі. Крім того, незважаючи на свою специфіку, концепція неприйняття вбивства вирішує також і ширші соціальні проблеми.