Неприємна професія Джонатана Гоуґа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Неприємна професія Джонатана Гоуґа (англ. The Unpleasant Profession of Jonathan Hoag) — роман Роберта Хайнлайна. Опублікований у жовтневому випуску журналу «Невідомі світи» в 1942 році. У 2011 році планувався вихід на екрани однойменного фільму, режисера Алекса Прояса.

Сюжет[ред.ред. код]

Джонатан Хог одного вечора усвідомлює, що не пам'ятає чим займається вдень. Усвідомлюючи, що нічого не пам'ятає з денного життя, головний герой наляканий темною червоною речовиною, яку він знайшов у себе під нігтями. Візит до лікаря не приносить відповіді на питання, що це за речовина. Т. Потбері, лікар до якого він звернувся, грубо виставляє його за двері без пояснень. Видно, що останній наляканий результатом аналізу речовини. Тоді Хог звертається до детективного агентства із проханням, щоб за ним встановили спостереження і дізналися про його професію.

Герої роману[ред.ред. код]

Джонатан Хог[ред.ред. код]

Людина середнього віку, холостяк. Можна сказати, що він боїться людей. Це проступає на початку роману, коли лікар грубо випровадив його і Хог не може прийти у себе на вулиці. Його лякає варіант добиратися додому в надземному метро, де йому теж можуть нагрубити. З дітьми поводиться в ролі «доброго батька», але це лише маска.

Він переконаний, що 5 років тому лікувався від нервового розладу. Його вилікували і знайшли пристойну роботу, де він і працює весь цей час. Також лікарі порадили не думати про роботу і особливо наголосили ні в якому разі не брати роботу додому.

Одного вечора він усвідомлює, що не пам'ятає як провів день. Більше того, Хог не може згадати яка у нього професія. Темно-червона речовина під нігтями схожа на людську кров, і це особливо бентежить його.

Едвард і Синтія Рендалл[ред.ред. код]

Партнери-детективи, практично з перших днів спільної роботи вони подружня пара. Джонатан Хог звернувся до них із проханням прослідкувати за ним самим і зібрати інформацію про рід його занять.

Сини Птаха[ред.ред. код]

Давні істоти, з'являються в романі у вигляді людей. Однак людьми вони не є, про що повідомляє Джонатан Хог в розв'язці роману.

Сини Птаха, так вони себе називають, проходять вночі крізь дзеркала і викрадають спочатку Едварда, а потім і його дружину. Вони наказують детективу забути про Джонатана Хога і під страхом страшної кари більше не контактувати з ним. Однак, прокинувшись зранку у своєму ліжку, Едвард згадує це лише як нічний кошмар і продовжує свою роботу.

Т. Потбері[ред.ред. код]

Саме до нього звернувся Джонатан Хог, щоб з'ясувати, що за речовина у нього під нігтями. Лікар Т. Потбері дуже злякався від результату аналізу і без пояснень грубо виставив клієнта. В подальшому до цього лікаря звертаються детективи Едвард і Синтія Рендалл. Однак Потбері не ділиться із ними інформацією, а лише застерігає від будь-яких контактів. Він дуже боїться Хога, однак причина цього стає зрозуміла лише наприкінці роману.

Вплив роману[ред.ред. код]

«Неприємна професія Джонатана Хога» мала вплив на такі голівудські шедеври як «Матриця» та «Бути Джоном Малковичем».

Посилання[ред.ред. код]


Література Це незавершена стаття про літературу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.