Несо (супутник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Несо
Дані про відкриття
Дата відкриття 14 серпня 2002
Відкривач(і) Бретт Гледмен
Метью Холман
Планета Нептун
Номер Нептун XIII
Орбітальні характеристики
Велика піввісь 49 500 000 км
Орбітальний період 9740.73 діб
Ексцентриситет орбіти 0.5714
Нахил орбіти 133° до площини екватора планети
Фізичні характеристики
Діаметр 60 км
Альбедо 0.04
Атмосфера
Інші позначення
S/2002N4

Commons-logo.svg Несо у Вікісховищі

Несо (дав.-гр. Νησώ) — нерегулярний супутник планети Нептун із зворотним орбітальним обертанням. Як і інші супутники Нептуна названий по імені однієї з нереїд з грецької міфології. Також позначається як Нептун XIII.

Історія відкриття[ред. | ред. код]

Перші спостереження за Несо були зроблені 14, 16 серпня і 3 вересня 2002 групами астрономів під керівництвом Метью Холмана і Бретта Гледман. Однак виявлена ​​на отриманих фотографіях вона була тільки в 2003. Супутник отримав тимчасове позначенняS/2002 N 4. Власну назву було присвоєно 3 лютого 2007.

Характеристики[ред. | ред. код]

Несо обертається на відстані понад 48 млн км від Нептуна. Це робить його найбільш далеким від своєї планети супутником у Сонячній системі з відомих.

Орбіта Несо за розмірами порівнянна з геліоцентричними орбітами планет. Так, наприклад, Несо в апопосейдії віддаляється від Нептуна на 72 млн км, у той час як Меркурій в афелії віддаляється від Сонця лише на 70 млн км. Зате супутник робить один оборот навколо Нептуна більш ніж за 25,5 років, що є найбільшим показником серед усіх лун Сонячної системи.

За орбітальним параметрам Несо має близьку схожість з Псамафа. Ці два супутники можуть бути фрагментами існуючого раніше більшого супутника.

Посилання[ред. | ред. код]