Несо (супутник)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Несо (дав.-гр. Νησώ) — нерегулярний супутник планети Нептун із зворотним орбітальним зверненням. Названа по імені однієї з нереїд з грецької міфології. Також позначається як Нептун XIII.

Історія відкриття[ред. | ред. код]

Перші спостереження за Несо були зроблені 14, 16 серпня і 3 вересня 2002 групами астрономів під керівництвом Метью Холмана і Бретта Гледман. Однак виявлена ​​на отриманих фотографіях вона була тільки в 2003. Супутник отримав тимчасове позначенняS/2002 N 4. Власну назву було присвоєно 3 лютого 2007.

Характеристики[ред. | ред. код]

Несо звертається на відстані понад 48 млн км від Нептуна. Це робить її найбільш далеким від своєї планети супутником з відомих. Орбіта Несо за розмірами порівнянна з геліоцентричними орбітами. Так, наприклад, Несо в апопосейдії віддаляється від Нептуна на 72 млн км, у той час як Меркурій в афелії віддаляється від Сонця лише на 70 млн км. Зате супутник робить один оборот навколо Нептуна більш ніж за 25,5 років, що є найбільшим показником серед усіх лун Сонячної системи.

За орбітальним параметрам Несо має близьку схожість з Псамафа. Ці два супутники можуть бути фрагментами існуючого раніше більшого супутника

Посилання[ред. | ред. код]