Нестеренко Данило Потапович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нестеренко Данило Потапович (24 грудня 1918(19181224) — 26 квітня 1954) — учасник Німецько-радянської війни, Герой Радянського Союзу.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 24 грудня 1918 року в селі Минівка нині Магдалинівського району Дніпропетровської області в селянській родині. Українець. Член ВКП (б)/КПРС з 1943 року. Закінчив 5 класів. Працював трактористом.

У Червоній Армії з 1939 року. Учасник німецько-радянської війни з червня 1941 року. Стрілець 37-го гвардійського стрілецького полку (12-а гвардійська стрілецька дивізія, 61-а армія, Центральний фронт) гвардії єфрейтор Данило Нестеренко в числі перших 29 вересня 1943 року подолав річку Дніпро в районі села Глушець Лоєвського району Гомельської області, Білорусь, і вогнем з кулемета забезпечив прикриття переправи. У боях за розширення плацдарму Данило Нестеренко зв'язкою гранат знищив обслугу ворожого станкового кулемета. У 1944 році Герой форсування Дніпра закінчив курси молодших лейтенантів. На заключному етапі війни брав участь у взятті столиці гітлерівської Німеччини — Берліна, і у вуличних боях в цьому місті. Відзначився при форсуванні внутрішньо водної перешкоди — Тельтов-каналу.

Після війни лейтенант Нестеренко Д. П. — в запасі. Жив і працював у Дзержинському районі Донецької області України. Герой Великої Вітчизняної війни був активним учасником освоєння цілинних земель у Казахстані — першоцілинником. Працював бригадиром тракторної бригади в радгоспі «Далекий» Цілиноградської області.

26 квітня 1954 в ході переправи через річку Жаниспайку тракторів «С-80», що надійшли для радгоспу, одна з гусеничних машин, якою керував недосвідчений водій, не вписалася в брід, і одна з гусениць трактора зависла над водою. Злякавшись, тракторист вискочив з кабіни. Рятувати потопаючий «С-80» кинувся бригадир Нестеренко Д. П. Проте коли він спробував вивести машину, заглух мотор — і через мить вона занурилася у вир. Данило Нестеренко потонув.

У радгоспі «Далекий» ім'ям Героя Радянського Союзу Д. П. Нестеренка пізніше була названа вулиця, встановлено пам'ятник.

Нагороди[ред. | ред. код]

  • Указом Президії Верховної Ради СРСР від 15 січня 1944 року за зразкове виконання бойового завдання командування в боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм гвардії єфрейторові Нестеренко Данилу Потаповичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» (№ 1639).
  • орден Леніна.
  • медалі.

Джерела[ред. | ред. код]