Нетворкінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нетворкінг (англ. networking) — соціальна і професійна діяльність, спрямована на те, щоб за допомогою кола друзів і знайомих максимально швидко і ефективно вирішувати складні життєві завдання і бізнес-питання (приклад: знаходити клієнтів, наймати кращих співробітників, залучати інвесторів). При цьому, в суті нетворкінгу лежить вибудовування довірчих і довгострокових відносин з людьми і взаємодопомога.[1]

Нетворкінг у бізнесі[ред. | ред. код]

Найбільше застосування це поняття отримало в бізнес-середовищі, де потрібні зв'язки і контакти часто є основоположними для укладення вигідної угоди або для успішного партнерства. Прийнято називати це бізнес-Нетворкінг, як один з напрямків нетворкінгу в цілому. Однак, в бізнес літературі часто бізнес-нетворкінг позначений просто Нетворкінг. Це вносить невелику плутанину в змішування двох близьких понять. Бізнес-нетворкінг, як окрема дисципліна, викладається також і в бізнес-школах на програмах MBA.

Соціальний нетворкінг[ред. | ред. код]

Друга назва — персональний нетворкінг. Коли в основу цілей використання інструментів нетворкінгу лежать не бізнес потреби, а особисті прагнення та цінності індивідуума. Як правило, використовується для формування кола спілкування. Служить основою для зав'язування дружніх відносин з новими людьми.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]