Неігровий персонаж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Неігрови́й персона́ж[1] (НІП; англ. non-player character, NPC, букв. укр. неграве́цький персона́ж) або негра́льний персона́ж[1] (англ. non-playable character) — персонаж в комп'ютерних і настільних рольових іграх, керований програмою або майстром, в останньому випадку іноді може називатися ма́йстровим персонажем.

У комп'ютерних та настільних рольових іграх терміном NPC позначають персонажів, що спілкуються із гравцем, незалежно від їхнього ставлення до гравця. NPC можуть бути дружніми, нейтральними та ворожими. Неігрові персонажі слугують важливим засобом створення ігрової атмосфери, вони мотивують гравців робити ті чи інші дії, є основним джерелом інформації про ігровий світ та сюжет гри. Основне завдання NPC полягає в тому, щоб видавати гравцю завдання та імітувати наявність життя на ігровій карті, якщо мова йде про комп'ютерну гру, якщо ж мова йде про настільну - то взаємодія з неігровими персонажами зводиться до отримання тих чи інших можливостей як от в таких настільних іграх як Призначення (Destinies) авторства Michał Gołąb Gołębiowski.

Рольові ігри

[ред. | ред. код]

У традиційних настільних рольових іграх, таких як Dungeons & Dragons, NPC - це персонаж, якого зображує ґейммейстер (ГМ). У той час як персонажі-гравці є головними або другорядними героями оповіді, які супроводжують головного героя чи оповідача, неігрові персонажі можуть розглядатися як "актори другого плану" або "масовка" рольової оповіді. Неігрові персонажі населяють вигаданий світ гри і можуть виконувати будь-яку роль, не зайняту персонажем-гравцем. Неігрові персонажі можуть бути союзниками, сторонніми спостерігачами або конкурентами персонажів-гравців. NPC також можуть бути торговцями, які обмінюють валюту на такі речі, як обладнання або спорядження. Таким чином, NPC відрізняються за рівнем деталізації. Деякі з них можуть мати лише короткий опис ("Ви бачите чоловіка в кутку таверни"), в той час як інші можуть мати повну ігрову статистику та передісторію та свої риси характеру, які можуть впливати на взаємодію з гравцем (як от відмова від надання послуг через те, що гравець має відношення до тієї чи іншої ігрової фракції).

Існують суперечки щодо того, скільки роботи геймдизайнер повинен вкласти в статистику важливого NPC; деякі гравці вважають за краще, щоб кожен NPC був повністю визначений зі статистикою, навичками та спорядженням, в той час як інші визначають лише те, що необхідно негайно, а решту заповнюють по ходу гри. Існує також певна дискусія щодо важливості повністю визначених NPC у будь-якій рольовій грі (RPG), але загальним консенсусом є те, що чим більш "реальними" почуваються NPC, тим більше задоволення гравці отримають, взаємодіючи з ними в ролі персонажа.

Неігрові персонажі в комп'ютерних іграх

[ред. | ред. код]

В комп'ютерних іграх неігрові персонажі можуть подекуди бути центром сюжету гри і виступати в ролі головного героя, в той час, коли гравець виступає помічником такого головного героя, який допомагає йому досягти цілі або відіграє ключову роль яка потім переходить до іншого протагоніста.

Назва гри Роль головного героя Справжній протагоніст
The Elder Scrolls VI: Oblivion Допомогти Мартіну закрити ворота Облівіону

та відновити бар'єр

Мартін Септім

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б УДОСКОНАЛЕННЯ МОДЕЛІ ПОВЕДІНКИ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО АГЕНТУ НА ОСНОВІ ГЕНЕТИЧНОГО АЛГОРИТМУ / В. В. ВИНОГРАДОВ, Л. О. ШУМОВА, Т. О. БІЛОБОРОДОВА // Вісник Національного технічного університету «ХПІ». — 2021. — № 2 (6). — С. 70-88. — ISSN 2079-0031. — DOI:10.20998/2411-0558.2021.02.05.