Нижня Каліфорнія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Вигляд Нижньої Каліфорнії з космосу

Нижня Каліфорнія або півострів Каліфорнія;— довгий і вузький півострів на заході Мексики, що омивається Тихим океаном. Його довжина становить 1200 км, а максимальна ширина — 240 км. На півострові розташовані мексиканські штати Північна Нижня Каліфорнія і Південна Нижня Каліфорнія. Велику частину Нижньої Каліфорнії займає пустеля Сонора.

На півночі півострів прилягає до американського штату Каліфорнія і західної частини мексиканського штату Сонора, на заході його омиває Тихий океан, а на сході Каліфорнійська затока. Обидва узбережжя вельми відрізняються одне від одного. На західному узбережжі, уздовж якого протікає холодна морська течія з глибин Тихого океану, можна спостерігати китів, що мігрують до тропічних широт і назад. Каліфорнійська затока, що також іменується на честь свого відкривача "Морем Кортеса", більш схожа на Середземне море, оскільки температура води в ньому істотно вища. На півночі затоки в неї впадає річка Колорадо або те, що від неї залишається нижче греблі Гувера.

На півночі затоки через високі амплітуди приливів і відливів на мілководді існують сильні течії. Далі на південь затока вельми тиха. У деяких місцях вночі можна спостерігати цікаві феномени біолюмінесценції, а також дельфінів і тюленів під час полювання. У західного узбережжя півострова зосереджені значущі риболовецькі простори. Небо на тихоокеанському побережжі часто затягнуте хмарами. Влітку тумани на ньому тримаються далеко за полудень.

Єдиною трасою, що йде через весь півострів з півночі на південь, з 1976 року є Транспівострівне шосе. Вона веде з кордону з США до найпівденнішого населеного пункту півострова Кабо-Сан-Лукас. Він є четвертим за розміром морським курортом Мексики після Канкуна, Пуерто-Ваярти і Акапулько.