Нижня порожниста вена

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нижня порожниста вена — це велика вена, яка несе знекиснену кров з нижнього та середнього відділів тіла в праве передсердя серця . Утворюється шляхом з’єднання правої та лівої загальних клубових вен , зазвичай на рівні п’ятого поперекового хребця.

Нижня порожниста вена — це нижня («нижня») з двох порожнистих вен, двох великих вен , які несуть знекиснену кров від тіла до правого передсердя серця: нижня порожниста вена несе кров з нижньої половини тіла. тоді як верхня порожниста вена несе кров з верхньої половини тіла. Разом порожнисті вени (на додаток до вінцевого синуса, який несе кров від м’язів самого серця) утворюють венозні відповідники аорти.

Це велика заочеревинна вена, що лежить позаду черевної порожнини і проходить уздовж правого боку хребта. Він входить у праве передсердя в нижній правій, задній частині серця. Назва походить від латинського: vena, «жила», cavus, «порожниста».

НПВ утворюється шляхом з’єднання лівої та правої загальних клубових вен і приносить зібрану кров у праве передсердя серця. Він також з’єднується з незв’язковою веною (яка проходить з правого боку хребта) і венозними сплетеннями поруч зі спинним мозком.

Нижня порожниста вена починається, коли ліва і права загальні клубові вени позаду живота з’єднуються, приблизно на рівні L5. Він проходить через грудну діафрагму на кавальному отворі на рівні Т8 - Т9. Проходить праворуч від низхідної аорти .

Оскільки нижня порожниста вена розташована праворуч від серединної лінії, дренаж приток не завжди є симетричним. Праворуч гонадні вени і надниркові вени впадають безпосередньо в нижню порожнисту вену. Зліва вони впадають в ниркову вену, яка, у свою чергу, впадає в нижню порожнисту вену. Навпаки, усі поперекові та печінкові вени зазвичай впадають безпосередньо в нижню порожнисту вену.