Ниткопер червоний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ниткопер червоний

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Родина: Ниткопері (Nemipteridae)
Рід: Nemipterus
Вид: Ниткопер червоний
Nemipterus japonicus
(Bloch, 1791)
Посилання
Вікісховище: Nemipterus japonicus
Віківиди: Nemipterus japonicus
ITIS: 168995
МСОП: 46086928
NCBI: 445358

Ниткопер червоний або ниткопер японський (Nemipterus japonicus) — вид окунеподібних риб родини ниткоперих (Nemipteridae).

Поширення[ред. | ред. код]

Він зустрічається біля берегів Східної Африки, у Червоному морі, у всій північній частині Індійського океану, уздовж берегів Малайського архіпелагу, В'єтнаму й Південного Китаю[2], через Суецький канал проник у Середземне море[3].

Опис[ред. | ред. код]

Ниткопер червоний

Це порівняно невелика риба, що досягає 30 см завдовжки. Забарвлення рожеве з фіолетовим відтінком. Спина темно-малинова, черево біле, злегка жовтувате. На боках по загальному рожевому тлі йдуть поздовжні ряди жовтих і блакитнуватих крапок, що часто зливаються в смуги. Кінці променів у плавцях жовті та жовтогарячі. Найбільше яскраво пофарбовані у жовтогарячий колір довгий нитковидний відросток верхньої лопати хвостового плавця й кінці черевних плавців. Молоді особини позбавлені нитковидного відростка на хвостовому плавці, забарвлення їх блідіше.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Це масовий стайний вид, що живе на шельфі й зваленні при досить широкому діапазоні глибин — від 30 до 300 м. Риба утворить більші косяки в періоди нересту й відгодівлі на мулистих і мулисто-піщаних ґрунтах. Живиться червоний нитепер зоопланктоном, креветками й рибою.

Значення[ред. | ред. код]

В Аденській затоці, в узбережжя Оману й уздовж Малабарского берега Індії нитепер червоний є об'єктом тралового рибальського промислу. Він займає друге місце у траловому рибальстві Індії.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Al Buwaiqi, B., Al Abdali, F.S.H., Al Kindi, A.S.M., Ambuali, A., Borsa, P., Carpenter, K.E., Russell, B. & Govender, A. (2019). Nemipterus japonicus: інформація на сайті МСОП (версія 2022.2) (англ.) 13 червня 2023
  2. Froese R., Pauly D. (eds.) (2015). Nemipterus japonicus на FishBase. Версія за 11 2015 року.
  3. Rodríguez, G.; Suárez, H. (2001). Anthropogenic dispersal of decapod crustaceans in aquatic environments. Interciencia. 26 (7): 282—288. Архів оригіналу за 25 грудня 2012. Процитовано 1 лютого 2017.