Новатек

From Вікіпедія
Jump to navigation Jump to search
ВАТ «Новатек»
Тип Публічна компанія
Форма власності Акціонерне товариство
Галузь нафтова промисловість
Засновано 1994
Засновник(и) Міхельсон Леонід Вікторович
Штаб-квартира Росія Росія: Тарко-Сале, Ямало-Ненецький автономний округ
Ключові особи Олександр Наталенко (голова ради директорів), Леонід Міхельсон (голова правління)
Продукція нафта
Виторг $9,4 млрд. (2014)
Операційний прибуток (EBIT)
Чистий прибуток
Активи $18,2 млрд. (2014)
Власник(и) Total
Сайт www.novatek.ru

CMNS: Новатек на Вікісховищі

Новатек — російська газова компанія, родом з міста Новокуйбишевськ Самарської області, другий за обсягами видобутку виробник природного газу в Росії. Повне найменування — Товариство з обмеженою відповідальністю «Новатек». Штаб-квартира — в місті Тарко-Сале (Ямало-Ненецький автономний округ).

Діяльність[edit | edit source]

«Новатек» веде видобуток на Юрхаровському, Східно-Таркосалинському, Ханчейському та інших родовищах Ямало-Ненецького автономного округу. Володіє ліцензіями на Геофізичне і Салманівське родовища.

Також компанії належить завод по стабілізації і переробці газоконденсату в місті Тарко-Сале, транспортна компанія «Новатек-Трансервіс». Також в місті Новокуйбишевську: завод «Новатек-Полімер» (випускає поліпропіленову плівку, трубоізоляційні матеріали, пластикові труби, кабельну ізоляцію, ПВХ-профіль, пластикові вікна) і будівельна компанія «Нова» (колишній Державний союзний трест «Куйбишевтрубопроводстрой»).

З 2007 року компанія володіє 50 % участі в концесії на розвідку і розробку вуглеводнів на шельфовому блоці Ель-Аріш в Арабській Республіці Єгипет.

Частки акціонерів «Ямал СПГ» розподілені так: «Новатек» — 60 %, Total — 20 % CNPC — 20 %. Операція дістала необхідні схвалення російських, європейських та китайських регуляторів в кінці грудня 2013 року.

  1. а б http://www.novatek.ru/common/tool/stat.php?doc=/common/upload/doc/Novatek_FS_ENG_12m2016_FINAL.pdf