Нова міжнародна версія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«New International Version»
Обкладинка видання 1984 року
Країна США США
Мова англійська
Видавництво Biblica, Zondervan (США), Hodder & Stoughton (Велика Британія)
Видано 1973 (Новий Заповіт) 1978 (повний текст)
Редактор Міжнародне біблійне товариство

Нова міжнародна версія (англ. New International Version або англ. NIV) — переклад Біблії англійською мовою, вперше виданий у 1973 році (Новий Заповіт) та 1978 році (повний текст) Біблікою (раніше — Міжнародне біблійне товариство). Нова міжнародна версія була створена для задоволення потреби в сучасному, зрозумілому широким суспільним колам англомовному перекладі Біблії, зробленому вченими за найдавнішими доступними якісними рукописами.

Колектив із 15 вчених-бібліїстів, які представляли різні євангельські течії[1], працював із давніми рукописами, створеними давньоєврейською, арамейською та давньогрецькою мовами. Були створені й оцінені численні переклади кожного розділу, з-поміж яких визначено найкращі варіанти. Були використані відгуки пересічних читачів щодо легкості сприйняття й розуміння текстів. Також були розроблені плани стосовно майбутніх коригувань тексту в зв'язку з новими науковими відкриттями та змінами в англійській мові.

Нова міжнародна версія, яка була оновлена в 1984 та 2011 роках[2] і стала одним із найпопулярніших та найбільш продаваних сучасних перекладів[3], видається «Zondervan» у Сполучених Штатах та «Hodder & Stoughton» у Великій Британії.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. History. NIV. Процитовано 4 вересня 2020. 
  2. New International Version (NIV). Bible Gateway. Процитовано 3 вересня 2020. 
  3. CBA Best Sellers. Christian Booksellers Association. 2.06.2012. Процитовано 4 вересня 2020. 

Посилання[ред. | ред. код]