Новий шлях (газета)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Заголовок канадсько-української газети «Новий шлях»

«Нови́й шлях» (англ. New Pathway) — український тижневик, орган «Українського національного об'єднання (УНО)», який у Канаді виходить з 1930 року (в Едмонтоні — з жовтня 1930, у Саскатуні — між роками 1933—1942, у Вінніпезі — між роками 1942—1974, у Торонто — з 1974 понині).

Друкує статті на політичні, культурні та історичні теми; звітує про діяльність УНО та про українські справи в Канаді. В основному займає націоналістичну лінію ОУН у мельниківському варіанті; у минулому друкував і додатки для складових організацій УНО: Товариства українських воєнних ветеранів, Українських жіночих організацій Канади та Організації української демократичної молоді. Між роками 1941—1950 виходив частіш: спершу тричі, опісля двічі, на тиждень.

Працівники «Нового шляху»
(зліва направо) інж. О. Тарнавський, ред. А. Курдидик, ред. В. Софронів-Левицький (фото з 1961 р.)

Основником та довголітнім редактором був М. Погорецький; редагували газету опісля: В. Мартинець, О. Івах, Дмитро Кислиця, С. Росоха, Р. Маланчук, П. Маценко, А. Курдидик, В. Софронів-Левицький, А. Добрянський, В. Скорупський, Ю. Карманін та інші. З 1977 року виходив щомісячний англомовний додаток «Нові перспективи» (англ. New Perspectives); нині виходить як двомовне (англо-українське) періодичне видання.

Джерела[ред.ред. код]

  1. Encyclopedia of Ukraine, vol. III, University of Toronto Press, 1993


Газета Це незавершена стаття про газету.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
діаспора Це незавершена стаття про українську діаспору.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.