Новоборисівська сільська бібліотека

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Новоборисівська бібліотека-філія КЗ «Великомихайлівська ЦБС» — публічна бібліотека с. Новоборисівка, Великомихайлівського району на Одещині.

Новоборисівська публічна бібліотека
Публічна бібліотека с.Новоборисівка знаходиться в приміщенні Новоборисівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Країна: Україна Україна
Тип: публічна
Розташування Новоборисівка
Адреса вул.Шкільна,23, с. Новоборисівка, Одеська область, Україна
Фонди: 11 637
Завідувач: Бондаренко Тетяна Аркадіївна

Історія бібліотеки[ред. | ред. код]

Дата створення бібліотеки[ред. | ред. код]

В селі Новоборисівка в 1939 році була заснована шкільна бібліотека, а через певний час була відкрита сільська бібліотека. Точної дати встановити не вдалося. Людська пам'ять не зберегла і прізвища першого бібліотекаря. Місцева жителька Чабанова Н. Є. згадує, що навчаючись у сьомому класі — це був 1954 рік, вона почала відвідувати сільську бібліотеку, яка містилась в невеличкій кімнаті сільського будинку культури. В той час працювала бібліотекарем Чайка Марія Пилипівна. В 1974 році бібліотека розмістилась в новому, спеціально збудованому приміщенні. В одній половині знаходилась дитяча бібліотека з книжковим фондом — 6 тисяч екземплярів. В другій половині була розташована бібліотека для дорослих і кількісний склад фонду фондом становив 12 тисяч примірників. Працювали деякий час в цих бібліотеках Волинкіна Людмила і Савченко Антоніна — випускниці Одеського училища мистецтв і культури ім. К. Ф. Данькевича. У 1976 році на місце бібліотекаря для дорослих приходить Бондаренко Т. А. (в тому ж році Тетяна Аркадіївна вступає на заочну форму навчання до Одеського училища мистецтв і культури ім. К. Ф. Данькевича).

Розвиток[ред. | ред. код]

У 1978 році Новоборисівська сільська бібліотека увійшла до складу Великомихайлівської централізованої бібліотечної системи (на той час до ЦБС увійшло 39 бібліотек — філій: 4 селищних і 35 сільських б/ф). У 1981 році бібліотеку прийняла Білан Людмила. Згодом бібліотекарями працювали Чобану Валентина, Ковальчук Г. Г. В дитячій бібліотеці працювали Бабіч О. О., Джогола Є. Д. , Золотогурська Н. О., Хомініченко Т. В., Потрапелюк Л. М., Чайка Н. Г. У 1998 році будівлю бібліотеки було продано у власність підприємцю і книжковий ресурс бібліотек для дітей і для дорослих розмістили в приміщенні старої школи. Так відбулося об'єднання бібліотеки для дітей і бібліотеки для дорослих. На той час бібліотекарем працювала Швидка І. П. (до 2003 р.). З 2003 року по теперішній час бібліотекарем працює Бондаренко Т. А.

Нагородження працівника бібліотеки на ювілейному святі Великомихайлівської ЦБС

30.09. 2014 року Новоборисівська б/ф святкувала 60 — ти річний ювілей і це був наймасовіший захід року «Бібліотека — царство книг» за участю сільської, шкільної бібліотек та сільського клубу.

Свято книги за участю Новоборисівської бібліотеки

Сьогодення[ред. | ред. код]

На сучасному етапі бібліотечне життя активно реалізовується в рамках удосконалення інформаційної, культурно — просвітницької, рекламно-іміджевої, бібліографічної діяльності та масової роботи для читачів і жителів села. Багато було докладено зусиль для роботи із фондом, адже бібліотека декілька разів змінювала своє місце у приміщені школи. Був здійснений ремонт у виділених 2-х кімнатах, були встановлені стелажі для книг, розстановлений книжковий фонд для зручного користування, за можливостями оформлені дві кімнати бібліотеки: стенди, інформаційні плакати, тематичні полички, книжкові виставки, тематичні відбірки, стелажі. В бібліотеці систематично оформлюються тематичні виставки та стенди за актуальними темами року. Для масового читача представлені стенди «Моє село — моя маленька Батьківщина», «За Україну, за її волю, за честь, за славу, за народ», «Українською? Так!», «Орієнтир у світі професій», «Спроможні громади — сильна держава», постійно діюча книжкові виставки «Ти для мене натхнення, Одещино моя», «Літературна Великомихайлівщина», «Мандруємо Україною». На 01.01. 2018 р. в бібліотеці налічується 11637 екз. книг, брошур, періодичних видань. У бібліотеці обслуговується 500 читачів (дорослих 160 чоловік та 340 дітей).

Сьогодення Новоборисівської бібліотеки — філії урізноманітнено. Бібліотека і читачі беруть активну участь у різних заходах: акціях, конкурсах, читацьких, літературних естафетах та соціологічних дослідженнях районного, регіонального, державного значення. Бібліотечна діяльність ведеться у тісній співпраці із сільським БК та загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів. Пріоритетним напрямком роботи є краєзнавство, героїко — патріотичне виховання дітей та молоді. З 2011року при бібліотеці організовано гурток «Юний читач» для дітей та юнацтва, в якому прищеплюється читачам любов до книги та рідної мови, виховується інтерес до читання. Цьому сприяють різноманітні бесіди та диспути про книги, пропонуються рекомендаційні списки літератури, книжкові виставки, години спілкування та інше. У 2015 році юні читачі брали участь в обласному військово-патріотичному конкурсі «Герої не вмирають, герої в нашій пам'яті живуть!» у номінації «Твір, есе, поезія». За результатами обл. конкурсу 1-ше місце посіла читачка б/ф Кубик Дарія. У 2016 році був проведений конкурс малюнків «Моя Україна — найкраще місце на землі». Найкращі роботи читачів презентувалися у бібліотеці до Дня незалежності.

В бібліотеці оформлений стенд
  • У 2017 році бібліотека брала участь в І турі обл. конкурсу молодіжної творчості «Наша спадщина» в рамках Всеукраїнського патріотичного культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина в руках молоді». У 2018 році триває робота в рамках обласного конкурсу спільної роботи бібліотек, музеїв та клубних закладів до Року охорони культурної спадщини під девізом «Патріотизм — код нації та поклик власної душі».
  • З 2017—2018 роки направлені на удосконалення роботи з каталогами, картотеками, книжковим фондом, який формується для читачів за новими вимогами (класифікаційними таблицями УДК). Для покращення іміджу сільської бібліотеки і формування позитивного майбутнього докладається багато зусиль, щоб у бібліотеці було цікаво, людно і комфортно (і все це реалізовується за можливостями для жителів села). У 2017 році для осучаснення бібліотечної діяльності був придбаний ноутбук в рамках реалізації Програми розвитку бібліотек Великомихайлівської централізованої бібліотечної системи на 2017—2018 роки та цільового проекту ЦБС «Вчимося пр@цювати по новому, розвив@ючись разом з гром@дами». З початку 2018 року Новоборисівська бібліотека — філія має певні можливості, щоб покращити список сучасних соціальних послуг для жителів Новоборисівської громади.

Джерела[ред. | ред. код]

Історія міст і сіл УРСР. Одеська область. — Киів. — 1969. — с. 409.

[[Категорія:НовоборисівкаНовоборисівка]]