Новобранець Іван Якович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іван Якович Новобранець (нар. 2 травня 1939(19390502), с. Березоточа Лубенського повіту на Полтавщині) — лірник, кобзар-бандурист, художник. Заслужений художник України, член Національної спілки кобзарів та Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Життєпис[ред. | ред. код]

Ще учнем середньої школи виявив свої уміння: акомпанував хоровому колективу села, писав вірші, гарно співав, малював. Його підтримав старший товариш, вчитель і порадник І. І. Падалка. Пік творчості досягнень митця припадає на кінець 1970 — початок 1990 років.

Серед творів митця вирізняються роботи непідробного патріотизму, картини історичних сюжетів, речі навіяні фольклорними мотивами народних переказів. Часто на картинах Новобранця І.Я бачимо і народні інструменти, зокрема кобзи, картини «Козак Мамай», «Закувала та сива зозуля», «Автопортрет» та інші. Як бандурист і лірник виконує на власноруч виготовлених старовинних бандурах і лірі козацькі думи, народні пісні, сприяючи відродженню старовинних мелодій українців, що дійшли до нас через віки.

Література[ред. | ред. код]