Новокосино (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 55°44′43″ пн. ш. 37°51′50″ сх. д. / 55.74528° пн. ш. 37.86389° сх. д. / 55.74528; 37.86389

Новокосино
Калінінська лінія
Novokosino metro 4.jpg
Загальні дані
Тип односклепінна мілкого закладання
Глибина закладення 9 м
Проектна назва Городецька
Кількість 1
Тип Острівна
Форма Пряма
Довжина 163 м
Ширина 12 м
Дата відкриття 30 серпня 2012
Архітектор(и) Л. Борзенков (рос.), М. Волович (рос.), С. Костиков (рос.), Т. Нагиева (рос.), Н. Солдатова (рос.), В. Уваров (рос.)
Станція споруджена «Трансінжстрой»
Пересадка на BSicon BAHN.svg Реутово
Bus interchange 14, 21, 79, 142, 142к, 560, 613, 706, 706к, 723, 760, 760к, 773, 792, 811, 811к, 1064
Тб: 75
Виходи до Носовіхінське шосе, Новокосинська, Суздальська та Городецька вулиці Москви, а також на Юбілейний проспект, Южна вулиця і вулиця Котовського в Реутові
Час відкриття 5:30
Час закриття 1:00
Код станції 186, Нк
Калінінсько-Солнцевська лінія
Оборотні тупики
Новокосино
     
ТЧ-12 «Новогіреєво»
Новогіреєво
Перово
Оборотні тупики
Шосе Ентузіастів
     
Авіамоторна
     
Площа Ілліча
СCГ до Кільцевої лінії
СCГ до ТКЛ
Марксистська
Оборотні тупики
     
Третьяковська
СCГ до КРЛ
Оборотні тупики
Волохонка
     
Плющиха
     
Кутузовський проспект
     
Діловий центр
     
Парк Перемоги
СCГ до АПЛ
Мінська
Ломоносовський проспект
Раменки
Мічурінський проспект
Очаково
Говорово
Солнцево
ТЧ «Солнцево»
Боровське шосе
Новопередєлкіно
Рассказовка
Схема колійного розвитку станції Новокосино

«Новокосино» — 186-а станція Московського метрополітену, кінцева Калінінської лінії, за станцією «Новогіреєво». Розташована в однойменному районі між Суздальською вулицею і Носовіхінським шосе, перпендикулярно Южній вулиці.

Відкриття відбулося 30 серпня 2012.

Технічна характеристика[ред.ред. код]

Конструкція станції — односклепінна мілкого закладання (глибина закладення — 9 м).

Оздоблення[ред.ред. код]

Станційний комплекс[ред.ред. код]

Платформна ділянка станційного комплексу перекрита пласким кесонованим склепінням. Склепінчасте покриття з глибокими нішами, розділеними діагональними ребрами-нервюрами, візуально розширює простір і створює урочистий вигляд підземного палацу. Ніши пофарбовані в світліший тон в порівнянні з нервюрами, для яких підібраний складний сірий відтінок.

Сходи накриті асиметричними скляними павільйонами (оформлення нагадує станцію «Слов'янський бульвар»). З одним із південно-західних павільйонів поєднане приміщення для відпочинку локомотивних бригад.

Колористична гама — сіро-чорно-біла. Кесони підсвічені підвісними світильниками. Контраст темного і світлого, гра тіні і світла підсилюють об'ємність пластичного рішення.

Колійна стіна є високим цоколем біля бази склепіння, оздоблена перфорованими темно-сірими панелями c шумопоглинаючим шаром, з обробкою з темного граніту. Уздовж середини платформи розташовані пасажирські лави, спільр з інформаційними блоками.

Вестибулі[ред.ред. код]

Станція має два підземних вестибуля — західний і східний. За сходах з них можна піднятися в систему підземних переходів; виходи з підземних переходів на вулицю накриті скляними павільйонами. Обидва виходи обладнані ліфтами.

Стіни вестибулів і пішохідних переходів облицьовані плитами керамограніту на металевому каркасі. Для західного вестибуля обрані плити салатового і сірого кольорів, основний колір східного вестибуля — вохристо-помаранчевий з сірими вставками.

Підвісні стелі вестибюлів сталевого кольору набрані з панелей Hunter Douglas Luxalon або Durlum Loop, за якими розміщується технологічне обладнання і світильники. У пішохідних переходах стелі оштукатурені, в поперечні ніші встановлені антивандальні світильники.

Зі станції можна вийти на Носовіхінське шосе, Новокосинську, Суздальську та Городецьку вулиці Москви, а також на Юбілейний проспект, Южну вулицю і вулицю Котовського в Реутові. Приблизно в 800 метрах від станції знаходиться залізнична станція Реутово Горьковського напрямку МЗ.

Колійний розвиток[ред.ред. код]

Станція з колійним розвитком — 6 стрілочних переводів, перехресний з'їзд, 2 станційні колії для обороту та відстою рухомого складу і 2 колії для відстою рухомого складу. У оборотних тупиках розташований пункт технічного огляду.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Попередня станція Лінія Наступна станція
Новогіреєво   Калінінсько-Солнцевська лінія   Кінцева