Новосавицька бібліотека-філія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Новосавицька публічна бібліотека
Приміщення Новосавицької сільської ради, в якому розміщена бібліотека.jpg
Приміщення Новосавицької сільської ради, в якому розміщена бібліотека
Країна: Україна Україна
Тип: публічна
Адреса вул.Центральна,23, с. Новосавицьке, Одеська область, Україна
Фонди: 7017
Завідувач: Скавронік Лариса Василівна

Новосавицька бібліотека-філія — це публічна бібліотека для масового читача КЗ «Великомихайлівська ЦБС» в с. Новосавицьке Великомихайлівський район Одеської області.

Бібліотекар Новосавицької бібліотеки-філії разом з місцевим поетом та письменником В.М. Скавроніком.jpg

Історія[ред. | ред. код]

Початок діяльності[ред. | ред. код]

Сільська бібліотека почала працювати у післявоєнний час, з 1954 року знаходилась у місцевому клубі. До Великої Вітчизняної війни в селі не було бібліотеки. Першим бібліотекарем була — Іванова — Фадєєва Раїса Іванівна до 1963 року. Завдячуючи Стоянову П. Г. — голові місцевого господарства, було побудовано не тільки нове приміщення правління колгоспу, а й будинок культури, школу та бібліотеку, яка збереглася і до цього часу. У новозбудованій бібліотеці працювали Недоступ Валентина, Євсєєва Катерина, Живора Марія Семенівна, Євсєєва Наталія Миколаївна. Найбільше з усіх пропрацювала Живора Марія Семенівна, яка добре знала свою справу. За її часів у бібліотеці оформлялися книжкові виставки та стенди, які доносили до читача новини літературного життя та життя місцевого колгоспу. Бібліотекар розносила художні твори по домівках до літніх, одиноких людей, до ветеранів війни та праці.

Юні читачі на зустрічі з творчістю Т.Г.Шевченка.jpg

Книжковий фонд бібліотеки складав 10-12 тис. екземплярів.Великим попитом у читачів користувалася світова література, українська та російська класика, інші художні видання. У бібліотеці було людно тому, що – бібліотека стала аптекою душі для сельчан. Тут можливо було отримати не тільки літературу за бажанням, але й поспілкуватись на різні теми і отримати пораду. Життя продовжувалося і сьогодення також займає важливе місце у житті сільської бібліотеки. На 01.01.2002 року книжковий фонд складав всього – 9358 екземплярів (в.т.ч. дитячий фонд – 5584 екз.). З 2002 року бібліотекою завідує Скавронік Лариса Василівна, яка працює на 0,5 ставки, але постійно серед людей свого села, проводить цікаві заходи, співпрацюючи зі школою, сільським будинком культури та сільською радою. Сьогодні у бібліотеці 254 читача, які часто відвідують книгарню. Бібліотека щороку бере активну участь у різноманітних конкурсах та соціологічних дослідженнях, проводить дослідницьку, пошукову роботу з краєзнавства.

Ювілей бібліотеки[ред. | ред. код]

Обговорення творчості Л.Українки в бібліотеці-філії с.Новосавицьке

У 2014 році Новосавицька бібліотека святкувала 60 – ти річний ювілей. Учасниками урочистої події були учні школи, вчителі, працівники сільської ради, члени громади. Ювілейне свято розпочалося із привітання сільського голови В.М. Скавроніка[1]. Звертаючись до мешканців села і читачів бібліотеки сільський голова зазначив, що бібліотека – це культурний центр села, а книга - скарбничка людських знань. Тому, сучасна людина повинна постійно читати, і цим самим поглиблювати свої знання про навколишній світ та життя людей. Той, хто постійно читає, багато знає, а значить - володіє інформацією. Не обійшлося на святі без подарунків. Голова сільської ради Скавронік Володимир Миколайович[2] подарував власні збірки оповідань «Приречений на життя» та збірку віршів «Взлет душі», вручив подяки від сільської бібліотеки, а кращих читачів нагородив грамотами (учнів - читачів: Чабаненко Світлану, Бірюхова Юрія, Пастушенко Олександра, Жовніра Сергія; дорослих читачів: Колесник Марію Йосипівну, Стукало Надію Іванівну, Ковзалюк Надію Григорівну, Євсєєву Наталію Миколаївну, Стукалову Марину Борисівну, Коломієць Оксану Василівну, Шевченко Людмилу Володимирівну). Завідуюча сільською бібліотекою Скавронік Л.В. та директор будинку культури Євсєєва Н.М. для учнів школи провела конкурс на кращу розповідь «Роль книги в житті людини». Найбільше вразили слова одного із учасників свята Сергія Жовніра: «Мною прочитані твори допомагають краще розуміти сучасне життя, бо книга для мене - очі, душа і розум. Мені радісно стає на душі від прочитаного хорошого художнього твору. І найцінніше те, що іноді виникає бажання перечитувати зміст знову і знову».

Сьогодення[ред. | ред. код]

Виставка творів Т.Г.Шевченка в бібліотеці-філії с. Новосавицьке.jpg

Бібліотечний фонд на кінець 2017 року складає 7017 примірників; 6618 — книг; 399 періодичних видань; українською мовою — 5316, російською — 1701. У 2017 році сільською радою та депутатським корпусом сільської ради с. Новосавицьке[3] була проведена велика робота для того, щоб бібліотечні заходи проводились у затишних кімнатах і бібліотечне майно та бібліотечний фонд розмістили у відремонтованому приміщенні для бібліотеки в сільській раді.

В світ смаколиків з допомогою книги. Участь Новосавицької сільської ради в щорічних святах Масляної

Завдячуючи сільській голові Орловій Л. А., знайшлись в сільської ради кошти на бібліотечні меблі та комп'ютер. Фонд був розставлений для читачів за новими вимогами для зручного користування, згідно класифікаційних таблиць УДК.

У нових кімнатах світло, просторо, затишно і гомінливо, бо полюбляє читати малеча та учні сільської школи. За книгою і порадою йдуть і сельчани старшого віку тому, що за плідну, багаторічну працю поважають члени громади Скавронік Ларису Василівну, і всі заходи, які організовує та проводить бібліотекар є цікавими для жителів села. Про активну бібліотечну діяльність були публікації у районній газеті «Єдність».

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Євсєєва Н. Книга — добрий, мудрий друг [Текст] / Н.Євсєєва // Єдність . — 2011. — 1 жовтня . — С . 4.
  • Євсєєва Н. «Час і досі не загоїв рану» [Текст]: Про зустріч з афганцями організовану бібліотекарем Новосавицької б/ф у сільському будинку культури // Єдність . — 2013. — 2 березня . — С . 2.
  • Скавронік Л. Ми тебе не забудемо ! [Текст]: Про захід у Новосавицькій б/ф, який присвячений 199 — річниці з д.н. Т. Г. Шевченка / Л. Скавронік // Єдність.-2013 . — 20 березня .- С 4 .