Новосибірський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Новосибірський метрополітен
рос. Новосибирский метрополитен
Опис
Країна Росія Росія
Місто Новосибірськ
Дата відкриття 7 січня 1986 (37 років)
Щоденний пасажиропотік 243,3 тис. (2013)
Річний пасажиропотік 88,8 млн. (2013)
Сайт nsk-metro.ru
Маршрутна мережа
Кількість ліній 2
Кількість станцій 13
Довжина мережі 16 км
Ширина колії Російська колія
Схема маршрутів

CMNS: Новосибірський метрополітен у Вікісховищі

Новосибірський метрополітен (рос. Новосибирский метрополитен) — система ліній метрополітену у Новосибірську. Відкритий 7 січня 1986 року.

Лінії метро[ред. | ред. код]

У місті діють дві лінії метрополітену з пересадковим вузлом на станціях «Червоний проспект» та «Сибірська».

Назва лінії №/Колір Російською Введена в дію Довжина Кількість станцій
Ленінська 1 Ленинская 1986 10,5 км 8
Дзержинська 2 Дзержинская 1987 5,5 км 5
Всього: 16 км 13

Історія[ред. | ред. код]

Питання будівництва метрополітену в місті виникло на початку 1960-х років. У 1962 році в місті народився мільйонний мешканець, у СРСР це було одним з критеріїв претендувати місту на будівництво метро. 1972 року місто відвідав Леонід Брежнєв який схвалив ідею будівництва метрополітену. У середині 1970-х проєкт розробляв інститут «Бакметропроєкт» — філія «Метродіпротранса», готовий проєкт був затверджений Радою Міністрів РРФСР у грудні 1978 року. Будівництво розпочалося 12 травня 1979 року на місці майбутньої станції «Жовтнева». Наступного року почалися роботи на початковій ділянці Дзержинської лінії, пересадочний вузол вирішили будувати одразу з основною лінією з метою спрощення будівництва та здешевлення робіт. Початкову ділянку «Червоний проспект» — «Студентська» введено в експлуатацію 1986 року.

Хронологія розвитку системи[ред. | ред. код]

Станції[ред. | ред. код]

Більша частина станцій розташована у правобережній частині міста, на лівому березі лише 2 станції «Студентська» та «Площа Маркса». Всі станції метро в місті мілкого закладення, більшість має острівну платформу, лише станція «Річковий вокзал» має бічні платформи. З початку довжина платформ мала бути 120 м під шестивагонні потяги, але через економію коштів платформи побудували звичайної для провінційних метрополітенів довжиною — 102 м.

Ескалатори[ред. | ред. код]

Ескалаторами обладнані 7 станцій метрополітену. На станції «Річковий вокзал» встановлено 8 ескалаторів, на станціях «Площа Леніна» та «Сибірська» по 6 ескалаторів, на станціях «Жовтнева», «Площа Гаріна Михайловського», «Заєльцовська» та «Золота Нива» по 3 ескалатори.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Метроміст через річку Об
Електродепо ТЧ-1 «Єльцовське»
Станція «Площа Гаріна-Михайловського»
Станція «Березовий гай»

Новосибірський метроміст[ред. | ред. код]

Новосибірський метроміст через Об[1], довжина котрого разом з береговими естакадами становить 2145 м (з них 896 м — руслова частина), є найдовшим метромостом у світі.

Рухомий склад[ред. | ред. код]

У метрополітені використовуються чотиривагонні потяги що живляться від третьої рейки. Станом на 2018 рік потяги обох ліній обслуговує єдине в місті електродепо ТЧ-1 «Єльцовське», будівництво електродепо ТЧ-2 «Волочаєвське» планується при розширенні Дзержинської лінії на схід.

Перспективи[ред. | ред. код]

Після відкриття станції «Золота Нива» через відсутність фінансування будівництво метрополітену в місті припинилося. На початок 2019 року не будується жодної нової станції. У випадку отримання фінансування пріоритетним напрямком вважається добудова і відкриття станції «Спортивна», добудова Дзержинської лінії на 2 станції в східному напрямку, після цього будівництво станції «Площа Станіславського» на лівобережні частині Ленінської лінії.

Режим роботи[ред. | ред. код]

Метрополітен працює з 06:00 до 00:00.

Тарифи[ред. | ред. код]

З 1 лютого 2015 року вартість 1 жетону становить 20 рублів.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Міст на Google Map
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 11 лютого 2013. Процитовано 11 лютого 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]