Ноденс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ноденс (Володар великої безодні або Нуаду Срібної руки) — це вигаданий персонаж Міфів Ктулху. Придуманий Говардом Лавкрафтом на основі кельтського божества Нуаду, вперше з'явилася в оповіданні «Дивний будинок на туманному стрімчаку» (1926).

Опис[ред. | ред. код]

Ноденс є одним з Старших Богів і виглядає як старий чоловік з білим волоссям і сивою бородою. Він часто їздить в колісниц, виготовленгій з величезної мушлі, запряженої міфічними істотами. Ноденса обслуговується створіння, які називаються Нічними Привидами (Nightgaunts).
Улюбленим заняттям Ноденса є полювання. Він віддає перевагу полюванню на слуг Великих Древніх або Ньярлатхотепа, тому що вони, як правило, розумніші за інших і тому є важчою, цікавішою здобиччю, а не заради захисту людей, на яких ті нападають. Він, однак, може свідомо допомогати людям, наприклад, він дає поради, щоб допомогти Рендольфу Картеру, коли той потрапляє в пастку Ньярлатхотепа в повісті «Сомнамбулічний пошук незвіданого Кадату»:

« ...І сивий Ноденс підняв виття урочистості, коли Ньярлатхотеп, який вже було оволодів своєю здобиччю, був зупинений, засліплений світанковим сяйвом, що обернуло полки його безформних мисливців в сірий пил... »

Посилання[ред. | ред. код]

Nodens (Cthulhu Mythos)#cite ref-1[en]