Номерні знаки Словаччини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Автомобільні номерні знаки Словаччини — номерні знаки, що використовуються для реєстрації транспортних засобів на території Словаччини. Автомобілі зареєстровані в Словаччині зазвичай належать до певного регіону. З 1997 року номерні знаки Словаччини зазвичай складаються з 7 символів вигляду XX-nnnYY, де XX є дволітерним кодом округу, nnn — тризначне число і YY — дві літери, які видаються по порядку. Старі номерні знаки мали формат XX nn-nn або XXY nn-nn і з 1 січня 2005 вони є недійсними.

Вигляд[ред. | ред. код]

  • З 1997 до 2004 угорі зліва знака був зображений герб Словаччини, а під ним код країни «SK». Код округу був відділений від порядкового номера символом тире.
  • 1 травня 2004 Словаччина увійшла до Європейського Союзу і з цього моменту почали видавати номерні знаки з «європейською стрічкою» зліва.
  • Чинні нині номерні знаки були запроваджені 1 червня 2006. Тире було замінене на герб Словаччини.

Типи номерних знаків[ред. | ред. код]

Зображення Опис
Автономери для причепів мають такий самий вигляд, як і звичайні, тільки в них друга буква з кінця завжди Y (від 001YA до 999YZ). Нині в Братиславі наближується до кінця YZ.
Автономери для мотоциклів мають такий самий формат, як і звичайні, тільки менші. Існує два різних види номерів для мотоциклів, обидва менші за звичайні номери.
Індивідуальні автономери можуть видаватись за додаткову плату. Ці номери повинні починатися з дволітерного коду округу і п'яти символів. Номери можуть мати формат XX-YYYYY, XX-YYYYn або YYYnn. На відміну від інших типів, в цьому можна використовувати літери Q та W. Номери не мають містити політичних, релігійних чи образливих слів. Доступні також менші знаки для мотоциклів.
Автономери автомагазинів починаються з дволітерного коду округу, після чого іде серійний номер у форматі MXnnn або X nn, першою літерою якого завжди є M. Видаються номери від M 001 до M 999, після чого будуть видаватися номери від MA001 до MZ999. Літери на знаках цього типу червоні.
Тимчасові автономери такі самі як і автономери автомагазинів, тільки першою літерою серійного номера в них завжди є V. Видаються номери від V 001 до V 999, після чого будуть видаватися номери від VA001 до VZ999. Номери цього типу мають жовтий фон. На них може бути стрічка, що показує строк дії номера.
Дипломатичні автономери починаються з літер «EE», після яких ідуть п'ять цифр. Символи написані жовтим шрифтом на темно-синьому фоні.
Автономери для посадових осіб починаються з дволітерного коду округу та тире, після чого іде серійний номер у форматі X nnn або nnn X, першою літерою якого завжди є X.
Військові автономери складаються з семи цифр. Перші дві цифри відділені від решти гербом Словаччини.

Коди округів[ред. | ред. код]

У Словаччині є 79 округів. В 69 випадках автомобільний код округу відповідає коду адміністративного центру цього округу. Два міста, Братислава та Кошиці, складаються з 5 та 4 округів відповідно, але попри це округи в цих містах мають спільні автомобільні коди. Кожен округ має як мінімум один код. 8 міст, які є адміністративними центрами країв, мають більше кодів. Нині тільки Братислава видає автомобільні номери, використовуючи більше одного коду.

Код Округ
BA, BD, BE, BI, BL, BT Братислава
BB, BC, BK Банська Бистриця
BJ Бардіїв
BN Бановце-над-Бебравоу
BR Брезно
BS Банська Штявниця
BY Битча
CA Чадця
DK Дольни Кубін
DS Дунайська Стреда
DT Детва
GA Ґаланта
GL Ґелніца
HC Глоговец
HE Гуменне
IL Ілава
KA Крупіна
KE, KC, KI Кошиці
KK Кежмарок
KM Кисуцьке Нове Место
KN Комарно
KS Кошиці-околиця
LC Лученец
LE Левоча
LM Ліптовский Мікулаш
LV Левіце
MA Малацкі
MI Михайлівці
ML Меджилабірці
MT Мартін
MY Миява
NR, NI, NT Нітра
NM Нове Место-над-Вагом
NO Наместово
NZ Нове Замки
PB Поважська Бистриця
PD Прєвідза
PE Партизанське
PK Пезинок
PN П'єштяни
PO, PV, PS Пряшів
PP Попрад
PT Полтар
PU Пухов
RA Ревуца
RK Ружомберок
RS Рімавска Собота
RV Рожнява
SA Шаля
SB Сабінов
SC Сенец
SE Сениця
SI Скаліца
SK Свидник
SL Стара Любовня
SN Спішска Нова Вес
SO Собранці
SP Стропков
SV Снина
TT, TA, TB Трнава
TN, TC, TE Тренчин
TO Топольчани
TR Турчянське Тепліце
TS Тврдошін
TV Требішов
VK Вельки Кртіш
VT Вранов-над-Топльоу
ZA, ZI, ZL Жиліна
ZC Жарновіца
ZH Ж'яр-над-Гроном
ZM Злате Моравце
ZV Зволен

Див. також[ред. | ред. код]