Нонод

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Приклад включення нонода
6Л1П

Нонод (эннеод, гептагрид) — електронна лампа з дев'ятьма електродамианодом, катодом, і сімома сітками.

Подібні лампи створювалися для використання в деяких пристроях з метою зменшити кількість електровакуумних ламп у пристрої.

Так, один з нонодів, що випускалися в СРСР — 6Л1П мав специфічну розривно-гістерезисну анодну вольт-амперну характеристику і призначався для роботи в якості нелінійного елемента в швидкодіючих амплітудних дискриминаторах, двійкових запам'ятовуючих пристроях обчислювальних і ключових схемах, обмежувачах.

Для традиційних цілей — радіоприймання, радіопередачі, підсилення сигналів в лампах з такою кількістю сіток немає ніякої необхідності.

Електроди нонода 6Л1П[ред. | ред. код]

Інші приклади[ред. | ред. код]

Ще більш специфічною є вітчизняна дев'ятиэлектродна «сіточно-променева» лампа типу 6Л2Г, розроблена для спеціальних електронних схем.

Формально нонодом можна вважати «нормальну» приймально-підсилювальної лампу EQ-80 (та її 12-вольтовий аналог UQ-80), з потрійним управлінням, яка має три керуючі сітки, розділені трьома екрануючими сітками, з'єднаними разом, і одну загальну антидинатронну сітку (Німеччина, Siemens, 1950 р.)[1].

Література[ред. | ред. код]

  • Гендин Г. С. Всё о радиолампах. — М. : Горячая линия — Телеком, 2002. — 296 с. : ил. — (Массовая радиобиблиотека ; вып. 1258).

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]