Норвезько-українська торгова палата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Норвезько-Українська Торгова Палата
Оригінальна назва англ. The Norwegian-Ukrainian Chamber of Commerce
Дата заснування 20 листопада 2008
Тип асоціація підприємств
Мета діяльності координація взаємодії між Норвегією та Україною у торгово-економічній сфері
Засновники Telenor
Голова Thor Asbjørn Halvorsen (голова правління)
Члени список
Кількість членів 97
Адреса 0166, Holbergs gate 1, Осло, Норвегія
Джерела фінансування передплата, продаж послуг членам та добровільні внески
Офіційний сайт nucc.no

Норвезько-Українська Торгова Палата (NUCC) (англ. The Norwegian-Ukrainian Chamber of Commerce) — асоціація підприємств, яка створена для координації взаємодії між Норвегією та Україною у торгово-економічній сфері.

Історія створення[ред. | ред. код]

Торгова палата була створена 20 листопада 2008 року з ініціативи компанії Telenor. Правовим базисом створення палати була Угода між Урядом України та Урядом Королівства Норвегія про торговельні зв’язки та економічне співробітництво (від 27.01.1998 року).[1]

5 січня 2009 Палата була офіційно зареєстрована в м.Осло. Робоча мова торгової Палати - англійська.

До складу її перших членів увійшли: Університет Нурланду та Міжнародний фонд соціальної адаптації.

Керуючим директором Норвезько-Української Торгової Палати було обрано Сигмунда Екхоугена.

За даними 2017 року Палата об'єднує близько 40 компаній з Норвегії та України, які представляють основні сектори співпраці двох країн: економіку, IT, телекомунікації, суднобудування, експорт морепродуктів, освіту, енергетику. Стати членами торгово-промислової палати можуть як приватні компанії, так і компанії державного сектору, які зацікавлені у співпраці між промисловцями Норвегії та України.[2]

У 2016-2017 рр. асоціація проводила стипендіальний конкурс на навчання у бізнес-програмі «Young entrepreneurs – Norwegian-Ukrainian business development».

Призначення[ред. | ред. код]

 • представлення та захист інтересів норвезьких і українських компаній;
 • сприяння розширенню співпраці між Україною та Норвегією у сферах торгівлі й промислових технологій;
 • надає інформаційні послуги щодо оцінки економічної ситуації в Норвегії та Україні;
 • організація різноманітних заходів, конференцій, ділових зустрічей з метою поширення інформації про торговельні та інвестиційні можливості в Україні;
 • посередницькі та консультаційні послуги;
 • проведення досліджень ринків;
 • надання юридичних послуг.[3][4]

Фінанси[ред. | ред. код]

Асоціація не має власного капіталу. Діяльність Палати фінансується за рахунок передплати, продажу послуг членам та добровільних внесків.

Членство[ред. | ред. код]

Члени асоціації - це приватні та публічні компанії, приватні особи та асоціації в обох країнах, які зацікавлені у співпраці між бізнесом у Норвегії та Україні.

Членство надається членом ради на підставі письмової заяви. Заявники не мають права отримувати підстави для відмови.

Члени мають право зустрічатися та голосувати на щорічних загальних зборах. Члени можуть відвідувати щорічні збори та інші заходи з необмеженою кількістю представників.

Учасники повинні сприяти досягненню цілей палати, дотримуватися статуту асоціації та підтримувати рішення різних органів об'єднання.

Члени зобов'язані сплачувати членський внесок, визначений правлінням.[5]


Література[ред. | ред. код]

 • В. Серажим. Торгово-промислова палата // Українська дипломатична енциклопедія : у 2 т. / Л. В. Губерський (голова). — К. : Знання України, 2004. — Т. 2 : М — Я. — 812 с. — ISBN 966-316-045-4.
 • Угода між Урядом України та Урядом Королівства Норвегія про торговельні зв'язки та економічне співробітництво. Кабінет Міністрів України, Норвегія; Угода, Міжнародний документ від 27.01.1998
 • Кривонос Р.А. Особливості співробітництва України з країнами Північної Європи // Україна в Європі: контекст міжнародних відносин: колективна монографія / За ред. А.І. Кудряченка. – К.: Фенікс, 2011. – С. 441 – 463.
 • Цвєтков О. Г. Королівство Норвегія в сучасних міжнародних відносинах та у співпраці з Україною / О. Г. Цвєтков, І. В. Сабор // Наук. вісн. Дипломатичної академії України / за заг. ред. Б. І. Гуменюка, В. Г. Ціватого. – К., 2009. – Вип. 15 : Світова та українська дипломатія: історичний досвід, сучасний стан, перспективи. – С. 116–125.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/578_002 Угода між Урядом України та Урядом Королівства Норвегія про торговельні зв'язки та економічне співробітництво. Кабінет Міністрів України, Норвегія; Угода, Міжнародний документ від 27.01.1998
 2. http://ifsa.kiev.ua/ua/norwegian-partners/norwegian-ukrainian-chamber-of-commerce.html офіційний сайт Міжнародного фонду соціальної адаптації
 3. Цвєтков О. Г. Королівство Норвегія в сучасних міжнародних відносинах та у співпраці з Україною / О. Г. Цвєтков, І. В. Сабор // Наук. вісн. Дипломатичної академії України / за заг. ред. Б. І. Гуменюка, В. Г. Ціватого. – К., 2009. – Вип. 15 : Світова та українська дипломатія: історичний досвід, сучасний стан, перспективи. – С. 116–125.
 4. https://nucc.no/about-nucc/
 5. https://nucc.no/about-nucc/

Посилання[ред. | ред. код]