Носата черепаха чорно-жовта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Носата черепаха чорно—жовта
Носата черепаха чорно—жовта
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Азійські прісноводні черепахи
Рід: Носата плямиста черепаха
Вид: Носата черепаха чорно—жовта
Біноміальна назва
Cope, 1875
Синоніми
Chelops funereus
Emys funerea
Geoemyda funerea
Geoemyda costaricensis
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Rhinoclemmys funerea
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Rhinoclemmys funerea
EOL logo.svg EOL: 1055399
ITIS logo.svg ITIS: 551857
IUCN logo.svg МСОП: 19503
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 260651

Носата черепаха чорно—жовта (Rhinoclemmys funerea) — вид черепах з роду Носата плямиста черепаха родини Азійські прісноводні черепахи. Інша назва «чорна лісова черепаха».

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина карапаксу досягає 30—33 см. Голова середнього розміру із трохи витягнутим носом. Карапакс дорослих черепах високий, куполоподібний, з кілем посередині, а ззаду зазубрений. Поверхня панциру звичайно гладенька. Пластрон добре розвинений.

Голова темна з широкою латеральною жовтою смугою. Вузькі жовті смуги йдуть від орбіти і кутів рота до тимпанічної області, так само можуть бути чорні плями на жовтій нижній щелепі. Шкіра має жовтувате забарвленні з асиметричними чорними цятками. Колір карапаксу коливається від темно—коричневого до чорного, але у молодих може бути навіть жовтим. Пластрон чорний з жовтуватою тонкою смужкою посередині або з боків.

Спосіб життя[ред.ред. код]

Полюбляє болота, струмки та річки у вологих лісах. Полює у воді та на суші. Харчується рослинами, фруктами, зеленю, комахами, членистоногими.

Статева зрілість настає при розмірі пластрона 20 см. Самиці здатні до запліднення з квітня по липень. В процесі залицяння самець заганяє самицю до в води, коли вона зупиняється, плаває навколо неї, витягає голову і шию та хитає головою вгору—вниз. Оптимальна репродуктивна група — 1 самець і 2 самки. Самиця відкладає до декількох кладок за сезон. Самиця відкладає до 6 довгастих яєць розміром 68×35 мм. За температури 28—30 °C інкубаційний період триває протягом 90 днів. Довжина карапаксу новонароджених черепашок близько 55 мм.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає від басейну річки Ріо-Коко на Гондурасо-Нікарагуанському кордоні на південь до зони Панамського каналу. Іноді зустрічається на заході Колумбії.

Джерела[ред.ред. код]

  • Köhler, G. 2000. Reptilien und Amphibien Mittelamerikas, Bd 1: Krokodile, Schildkröten, Echsen. Herpeton Verlag, Offenbach, 158 pp.