Нуб Сайбот

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нуб Сайбот
Noob Saibot
Історія появ
Ігрова серія Mortal Kombat
Ідея Джон Тобіас, Ед Бун
Художник Джон Тобіас
Анімація
рухів
Данієль Песіна (Mortal Kombat II)
Ричард Дивізіо (UMK3, MKT)
Живе виконання Джей Джей Пері (Смертельна битва: Знищення)
Султан Удин (Смертельна битва)
Джо Таслим (Оригінальний Саб-Зіро) (Mortal Kombat (відеогра, 1992))
Характеристика персонажа
Вік 32 роки (на момент загибелі)
Вид привид (раніше людина, криомант)
Родичі Саб-Зіро (молодший брат).
CMNS: Нуб Сайбот у Вікісховищі

Нуб Сайбот (англ. Noob Saibot) — вигаданий ігровий персонаж із серії Mortal Kombat. Вперше з'явився в Mortal Kombat II прихованим неграбельним персонажем, його чорний силует скопійовано з інших персонажів ніндзя. Нуб Сайбот — це породження волі Саб-Зіро, тому між ними є родинний зв'язок.

Біографія Нуб Сайбота не містить подробиць в Mortal Kombat 3, Mortal Kombat 4 та оновленнях цих ігор, його передісторію можна дізнатися тільки в Mortal Kombat: Deception, де була встановлена його особистість, як оригінального Саб-Зіро, який був убитий Скорпіоном на турнірі «Смертельна битва» у першій грі Mortal Kombat 1992 року.

Створення

[ред. | ред. код]

ім'я персонажа складається з написаних у зворотному порядку прізвищ двох головних розробників гри — Еда Буна (Boon) і Джона Тобіаса (Tobias)[1].

На відміну від Mortal Kombat II в Mortal Kombat 3 він має не чорний спрайт ніндзя, а перефарбований спрайт Кано. Це викликано тим, що в грі не було інших ніндзя. Але в Ultimate Mortal Kombat 3 були повернуті ніндзя і Нуб Сайбот отримав відповідний спрайт чорного кольору.

Історія

[ред. | ред. код]

Нуб Сайбот

[ред. | ред. код]

Нуб-Сайбот постав як Саб-Зіро в оригінальній грі 1992 року Mortal Kombat, але був убитий Скорпіоном і перероджений в Пеклі, щоб служити Шинноку і Братерству Тіні, хоча ці факти біографії розкриваються тільки в Mortal Kombat: Deception. Вже як Нуб Сайбот (його нинішня форма) він вперше з'являється в Mortal Kombat II прихованим супротивником. Його персонаж з'являється також в домашніх версіях Ultimate Mortal Kombat 3 і Mortal Kombat Trilogy[2].

Історія обох братів Саб-Зіро починається в Китаї. Їх батько був одним з воїнів клану найманих вбивць Лін Куей, а мати була простою американською жінкою. Бі-Хань (кит. 避寒, піньїнь: Bìhán) був зразковим учнем у клані Лін Куей і був єдиним воїном, який зумів здолати 4 Богів різних стихій. У Лін Куей навчався зі своїм молодшим братом по імені Куай Лян і кращим воїном клану. Одного разу в клан до Грандмастера прийшов чаклун Куан Чі і попросив дістати йому карту, на пошуки якої вирушив Бі-Хань. Досягнувши місця, він зустрів іншого воїна — Хандзо Хасаші, також відомого як Скорпіон, воїна з клану Ширай Рю. У битві Саб-Зіро перемагає і вбиває Скорпіона. Повернувшись в клан, Бі-Хань приносить чаклуну карту. В нагороду за карту, чаклун знищує ворожий клан Ширай Рю. Після цього він відправляє Саб-Зіро за амулетом, вказавши його місце розташування на карті. Саб-Зіро перемагає зберігачів амулета — чотирьох Богів, повелителі стихій і знаходить амулет. Але тут же з'являється Куан Чи, забирає амулет прямо з-під рук воїна Лін Куей, сказавши, що амулет належить його пану з Пекла, лорду Шинноку, який тепер, за допомогою цього амулета знищить Земне Царство. Саб-Зіро не повірив словам Куан Чи і назвав його «хворим». Чаклун посміхнувся і зник… Раптом з'являється Бог Грому Райден який розповідає воїну Лін Куей сили, прихованої в цьому амулеті і посилає його в пекло, щоб виправити помилку, яку він зробив. Там Саб-Зіро стикається з переродження, завдяки Куан Чи, Скорпіоном, але перемагає його знову. Потім воїн через Міст Безсмертя досягає фортеці Шиннока і там перемагає трьох убивць, які служать у Куан Чі. Саб-Зіро пощадив тільки Сарину і не став його вбивати. Він знайшов притулок Куан Чи, а той доповідає воїну Лін Куей про те, що єдина причина по якій Саб-Зіро може існувати в Пеклі — це темрява, якою позначена його душа. Він запропонував Саб-Зіро приєднатися до Братства Тіні, але воїн Лін Куей відмовився і вступив у бій з чаклуном. Наприкінці поєдинку з'являється Саріна і завдає вирішального удару. Куан Чи переможений. Раптово з'являється Шиннок і смертельно ранить Сарину. Бі-Хань вступає в бій з Шинноком і перемагає його. Забравши амулет, Саб-Зіро віддає його Райдену, запитавши, чи правда, що його душа проклята темрявою? Райден підтвердив слова Куан Чи, наостанок сказавши, що людина сама керує своєю долею і Саб-Зіро все ще може змінити своє майбутнє.

Саб-Зіро повертається в штаб Лін Куей. Через деякий час інший чаклун, на ім'я Шан Цзун, запрошує Саб-Зіро взяти участь у турнірі під назвою «Смертельна битва». На кораблі чаклуна, по дорозі на острів Шан Цзуна, Саб-Зіро знову зустрічає Скорпіона. Але цього разу Скорпіон перемагає і вбиває старшого Саб-Зіро. Душа Бі-Ханя, переповнена злом і осквернена вбивствами, вирушає до пекла.

Після того, як Саб-Зіро потрапив у пекло, Куан Чі і Шиннок прийняли його в свій клан — Братство тіні, перетворивши колишнього кріоманта в темного демона — Нуба Сайбота. Через деякий час Куан Чі відправив нуб Сайбота у зовнішній світ на службу до імператора Шао Кана під прикриттям. і коли чемпіон «Смертельної битви» Лю Кан переміг Шиннока і відправив його назад в пекло, Нуб Сайбот знову повернувся до імператора Шао Кана. Залишки армії імператора зазнавали поразки в битві з армією Кітани і Шоканів. Тому Шао Кан відправив нуб Сайбота непомітно взяти участь у битві, усунувши головнокомандувачів ворожих армій. Тоді ж, під час однієї з битв між еденіанцями, шоканами і зовнішньосвітовими, Нуб Сайбот знаходить принца шоканів Горо і смертельно ранить його. Але коли демон збирається доповісти про свою справу Шао Кану, то виявляє імператора мертвим. Блукаючи лабіринтами фортеці, він знаходить в одній з темниць кіборга Смоука і перепрограмує його на служіння собі. Таким чином вони об'єднуються і вирушають до пекла, де випадково натикаються на Куай Ляна — молодшого брата. Бі-Хань тепер не визнає свого брата і намагається вбити його, але Сарина рятує Саб-Зіро. Нуб Сайбот і Смоук повертаються до Куан Чі, разом знаходять Сарину і дізнаються у неї про місце розташування палацу Лін Куей. Після того як нуб Сайбот і Смоук захопили палац Лін Куей, Нуб Сайбот наказує Смоуку зробити слуг з воїнів Саб-Зіро, тобто зробити з них кіборгів і перепрограмувати. Сам же Нуб Сайбот знаходить Саб-Зіро, бореться зі своїм братом і перемагає його. Але тут з'являється Смоук і доповідає Нуб Сайботу про втручання напівбога Тейвена, сина Аргуса, захисника Еденії. Тейвен знаходить нуб Сайбота і перемагає його, а потім рятує Куай Ляна. Після цього Саб-Зіро намагається очистити душу брата від зла, але не встигає довести справу до кінця, бо Армагеддон наблизився.

Нуб Сайботу вдається втекти від брата, і він вступає в битву в кратері Еденії і приєднується до сил темряви Куан Чі.

Згідно кінцівці Нуб Сайбота в Mortal Kombat: Armageddon, після поразки Блейза він залишається один в темряві. Дві особистості воюють між собою всередині нього. Обидві вони в рівній мірі сильні, і, врешті-решт, вони зливаються в одну. В результаті цього залишається вже не Нуб Сайбот і не Бі-Хань, а абсолютно нова особистість.

Нова хронологія

[ред. | ред. код]

Брати Бі-Хан і Куай Ліенг були викрадені у своїх батьків воїнами з клану Лін Куей і виховані як віддані воїни цього клану. Пізніше Бі-Хан, який взяв собі ім'я «Саб-Зіро», зміг зірвати підступні задуми Шиннока і Куан Чі.

Вперше Бі-Хан з'являється в сюжеті ще у вигляді Саб-Зіро на десятому турнірі Смертельної Битви. Разом з двома іншими воїнами зі свого клану, Сектором і Сайраксом, він був найнятий Шан Цзуном, щоб боротися за зовнішній світ і допомогти вибити земних воїнів зі змагання. Спочатку він воював з Сонею Блейд в лігві Горо, коли та шукала Джакса, що знаходиться в ув'язненні. Бі-Хан цей поєдинок програв. Після цього він воював у бою проти Скорпіона. Цей бій Бі-Хан також програв. Райден, передбачаючи, що після своєї загибелі Бі-Хан перетвориться на жахливого воїна-тінь, намагався умовити Скорпіона пощадити його, обіцяючи в обмін, повернути до життя його клан і сім'ю. Але некромант Куан Чі зміг змусити Скорпіона вбити Саб-Зіро, показавши йому ілюзію знищення його клану і сім'ї Саб-Зіро старшим. Скорпіон втратив контроль над собою і спалив Саб-Зіро живцем. Після цього він приніс його череп і хребет в тронний зал Шан Цзуна як доказ своєї перемоги. Райден, дивлячись на останки воїна, сказав, що Бі-Хан був героєм, який колись допоміг врятувати Земне Царство від Шиннока.

Після закінчення десятого турніру Смертельної битви і перед турніром у зовнішньому світі, Бі-Хан був воскрешений Куан Чі, як воїн тіні, Нуб Сайбот. Після цього він був призначений на допомогу Шао Кану, коли той продовжив свої спроби захопити Землю.

Першими, хто зіткнувся з ним, стали Лю Кан і Кун Лао, коли вони прийшли в Вежу, щоб врятувати з полону принцесу Кітану. Замість Кітани їх там чекали Нуб Сайбот, Шива і Горо. Кун Лао відчув у Нуб Сайботі, щось знайоме, і спробував з'ясувати, ким він є, але воїн-тінь втік під час бою Кун Лао і Горо.

Нуб Сайбот був присутній при воскресінні королеви Сіндел Куан Чі. Пізніше нуб Сайбот і Міліна атакували Кабала, коли той намагався вбити Шао Кана. Обидва вони були переможені, і Кабал благополучно зміг втекти на Землю через портал. Пізніше Нуб Сайбот допомагав Куан Чі у створенні величезного вихору з душ-Солнадо. Але як тільки він помітив кібер Саб-Зіро, Нуб Сайбот пішов боротися з ним, попередньо отримавши попередження від Кано, що кібер Саб-Зіро-зрадник, який працює на опір. Коли нуб Сайбот і Кібер Саб-Зіро зіткнулися, Нуб Сайбот розкрив свою справжню особистість і заявив, що Куай Ліенг, недостойний носити титул «Саб-Зіро», і що вони більше не брати. У бою перемогу здобув кібер Саб-Зіро, який сказав, що Нуб Сайбот був правий — вони дійсно більше не брати. Незабаром, після поєдинку з кібер Саб-Зіро, Нуб Сайбот воював з нічним Вовком, і був їм викинутий в Солнадо, яке було знищено шаманом. Що сталося з Нуб Сайботом далі, невідомо. Згідно зі словами Еда Буна в МК 2011 «Нуб „ — це основний персонаж, а“ Сайбот» — його тіньовий двійник.[3]

Особливі прийоми

[ред. | ред. код]

Спецприйоми

[ред. | ред. код]
 • Куля темряви (UMK3, MKT, MK (2011)) — Нуб кидає у ворога тіньову хмару, яка тимчасово позбавляє його можливості атакувати, і блокувати удари. У МК (2011) цей прийом позбавляє ворога тільки можливості захищатися.
 • Тіньова атака (UMK3, MKT, MK (2011)) — Нуб викликає з темряви свого двійника, і відправляє його атакувати ворога. Якщо двійнику вдасться застати ворога зненацька, то він проведе кидок, зробивши противника беззахисним перед наступною атакою. У МК (2011) двійник просто валить ворога на землю, проводячи різні удари, підсічки. У цій грі також є альтернативна версія тіньової атаки-Нуб хапає ворога за плечі, і утримує його, а в цю мить за спиною противника з'являється двійник Нуба, хапає його, і, крізь тіньовий портал, тягне в інший вимір, де завдає беззахисному ворогові кілька ударів, після чого, крізь ще один портал, викидає його, побитого, назад в реальний світ, в той час як Нуб в нашому світі спокійно стоїть, і сміється над невдалим противником.
 • Телепортація з ударом (UMK3, MKT, MK4, MKG, MKA, MK (2011)) — Нуб крізь портал провалюється під землю, потім з'являється за спиною ворога, і схопивши його, разом з ним, стрибає в ще один портал, після чого падає з неба, і з силою б'є ворога головою об землю.
 • Смерть з висоти (MKD) — Активний боєць дуету Нуб-Смоук йде з арени, другий з висоти завдає противнику удар ногою в стрибку.
 • Темні тіні (MKD) — Активний боєць дуету Нуб-Смоук зникає в хмарі диму, а другий, з'явившись за спиною ворога, завдасть йому потужного удару.
 • Ми живі (MKD) — Нуб — і Смоук з'являються на арені одночасно, і разом завдають ворогові сильного удару.
 • Темні вбивці (MKD, MKA) — покликаний Смоуком Нуб, з'явившись на арені, залпом кидає у ворога п'ять сюрікенів. У МКА Нуб виконує цей прийом поодинці.
 • Темрява (MKD, MKA) — Нуб, за своїм бажанням, стає тимчасово невидимим.
 • Чорна дірка (MKA, MK (2011)) — Нуб створює портал під ногами у противника, і якщо той в нього провалиться, то впаде зверху, і отримає шкоду. У МК (2011) існує кілька різних варіацій цього прийому.
 • Тіньовий удар коліном (MK (2011)) — з Нуба вистрибує двійник, і в повітрі проводить удар ногою. Це дозволяє збивати ворогів, атакуючих Нуба в стрибку.
 • Тіньовий Підкат (MK (2011)) — двійник Нуба, вистрибнувши з нього, проводить підкат.
 • Знову разом (MK (2011)) — Нуб закликає свого двійника, той хапає ворога ззаду, і утримує його, поки Нуб б'є супротивника в обличчя, ламаючи кістки черепа, потім двійник б'є йому коліном в спину, пошкоджуючи хребет, і внутрішні органи, а потім сам Нуб завдає ворогові різкий удар ногою в живіт, від чого в опонента починається блювота на ногу Нуба.

Добивання

[ред. | ред. код]
 • Руйнівник (MKT) — Нуб закликає тіньову хмару, яка обволікає противника, підіймає його в повітря, і розриває на частини.
 • Телепортація з ударами (MKT) — Нуб зникає в порталі, з'являється за спиною противника, хапає його, і разом з ним провалюється в черговий портал, потім падає зверху, і з силою б'є ворога об землю, до тих пір, поки того не розірве на шматки.
 • Град з сюрікенів (MK4(PC), MKD) — Нуб починає швидко метати сюрікени у ворога, до тих пір поки вони не покриють все його тіло, потім Нуб кидає останній сюрікен ворогові прямо в лоб, після чого той, мертвий, падає на землю, в калюжу власної крові.
 • Загадай бажання (MK (2011))- Нуб викликає свого тіньового двійника, разом вони хапають противника за ноги, і повільно розривають його навпіл.
 • Як один (MK (2011)) — Нуб створює під ногами у ворога портал, звідти з'являється його тіньовий двійник, і затягує його в портал, А коли з порталу залишається стирчати тільки верхня частина тіла ворога, Нуб різко закриває портал, відсікаючи всю нижню частину тіла противника, яка повзе в сторону, стікаючи кров'ю, поки не помре.

Анімаліті

[ред. | ред. код]
 • (MKT) — Нуб перетворюється на величезного мурахоїда, і цілком засмоктує противника.

Френдшип

[ред. | ред. код]
 • (MKT) — Нуб вирішує пограти в боулінг, в цей час на іншому кінці арени з'являються кеглі, і Нуб, запустивши в них кулю, збиває всі, крім двох. Потім на арені з'являється Шао Кан, який глузливо вимовляє: «це було жалюгідне видовище!».

Хара-Кірі

[ред. | ред. код]
 • (MKD) — Нуб кидає сюрікени вгору, через кілька секунд вони падають назад, і встромляються йому в голову.

Бабаліті

[ред. | ред. код]
 • (Mk(2011)) — перетворившись на дитину, Нуб створює портал у себе над головою, а коли той його засмоктує, Нуб випадково створює ще один портал точно під першим, і починає нескінченно падати між двома порталами.

Критика та відгуки

[ред. | ред. код]
 • IGN зазначив, що доступ до персонажа — 50 перемог поспіль, один з найскладніших «секретів» в Mortal Kombat II.[4]
 • Нуб Сайбот разом з іншими чоловіками-ніндзя Mortal Kombat — Саб-Зіро, Скорпіоном, Рептилією, Смоуком, Ермаком, Рейном і Хамелеоном розділив 3-є місце в рейтингу «найкращих перефарбованих персонажів комп'ютерних ігор» сайту GamePro в 2009 році.[5]

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. Mike Fahey (10 травня 2011). In Which Noob Saibot Lives Up to His Name. Kotaku. Процитовано 14 травня 2011.
 2. History of Mortal Kombat Ultimate Mortal Kombat 3 (англ.). GameSpot. Архів оригіналу за 3 травня 2007. Процитовано 28 листопада 2013.
 3. Твиттер Эда Буна — Нуб И Сайбот
 4. Lewis, Ed (14 вересня 2004). Treasure of the Day: Mortal Kombat 2. IGN. Архів оригіналу за 12 березня 2012. Процитовано 23 лютого 2011.
 5. Koehn, Aaron (13 січня 2009). Palette Swapping: 17 Games that Did it Right. GamePro. Архів оригіналу за 17 лютого 2012. Процитовано 14 грудня 2011.