Нумерій Фабій Амбуст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нумерій Фабій Амбуст
лат. N.Fabius M.f.Q.n. Ambustus
Народився 5 століття до н. е.
Стародавній Рим
Помер 4 століття до н. е.
невідомо
Країна Стародавній Рим
Діяльність давньоримський політик, давньоримський військовий, ancient Roman diplomat
Суспільний стан патрицій[1] і шляхтич[d][1]
Посада давньоримський сенатор[d], Військовий трибун з консульською владою, легат, легат і Військовий трибун з консульською владою
Рід Fabi Ambustid
Батько Марк Фабій Вібулан[1][1]
Мати невідомо
Брати, сестри Квінт Фабій Амбуст і Цезон Фабій Амбуст[1][1]
У шлюбі з невідомо
Діти Марк Фабій Амбуст[1][1] і Гай Фабій Амбуст[1][1]

Нумерій Фабій Амбуст (лат. Numerius Fabius Ambustus; кінець V століття до н. е. — після 390 до н.е.) — політичний та військовий діяч Римської республіки, військовий трибун з консульською владою 406 і 390 років до н. е.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Фабіїв. Син Марка Фабія Вібулана, консула 442 року до н. е., брат Квінта, військового трибуна з консульською владою 390 року до н. е., та Кезона Фабіїв Амбустів.

У 406 році до н. е. його було обрано військовим трибуном з консульською владою. Воював проти вольсків, здобувши місто Анксур (сучасна Террачина). Вслід за цим сплюндрував це місто.

У 394 році до н. е. був членом посольства до Дельф, де питали поради у піфії. У 391 році до н. е. очолив посольство до сенонів, а потім до Клузія.

У 390 році до н. е. його вдруге було обрано військовим трибуном з консульськими повноваженнями. Разом із своїми колегами по трибунату взяв участь у битві при Алії, де римлянами зазнали поразки від сенонів на чолі із Бренном. Подальша доля Нумерія Амбуста невідома.

Родина

[ред. | ред. код]

Діти:

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Smith, William (1867). «Ambustus (4)». In William Smith. Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology. 1. Boston: Little, Brown and Company. pp. 141. (англ.)
  • Тит Лівій, Ab urbe condita, IV, 58,6 — 60 (лат.)