Нумідія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нумідійське царство
202 до н. е. – 46 до н. е.
Нумідія: історичні кордони на карті
Нумідія: історичні кордони на карті
Мапа Нумідії
Столиця Цирта
Мови берберська
Форма правління монархія
Цар
 - 202-148 до н. е. Масинісса
 - 60-46 до н. е. Юба I
Історичний період античність
 - Засновано 202 до н. е.
 - анексія Римською республікою 46 до н. е.
Наступник
Римська республіка
Мавретанія
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Нумідія

Нумідія (грец. Νουμιδία, Νομαδία, Νομαδική, лат. Numidia) — в античності область у Північній Африці, що займала східну частину сучасного Алжиру.

Історія

[ред. | ред. код]

Поступовий перехід кочових племен нумідійських массилів і мазезилів (масайсилієв) до землеробства та осілого скотарства наприкінці 1 тисячоліття до н. е. супроводжувався виникненням і розвитком міст (Цирта — головне місто, Тугга, Тевесте, Сікка та інші) й полісної організації в них.

У 3 столітті до н. е. Нумідія була підкорена Карфагеном. Нумідійці неодноразово повставали проти карфагенського панування. У період Другої Пунічної війни (218—201 роки до н. е.) цар східної частини Нумідії Масинісса надавав римлянам допомогу, за що вони допомогли йому стати в 201 до н. е. правителем всієї Нумідії. За Масинісси (правив в 201—149 до н. е.) Нумідійське царство сильно зміцнилося: розширилися його території, виросли міста, посилилися торгові зв'язки з усім Середземномор'ям.

У 111—105 до н. е. нумідійський цар Югурта вів війну з Римом, але зазнав поразки, потрапив у полон і був страчений. У 46 до н. е. територія Нумідії була перетворена на римську провінцію Нова Африка.

В 429—430 нашої ери Нумідія завойована вандалами, в 533 — візантійцями. У 7 столітті територію Нумідії захопили араби.

Міста

[ред. | ред. код]

Релігія

[ред. | ред. код]

До V століття на теренах Нумідії існувала Ново-Барбарська діоцезія Католицької церкви. 1933 року на згадку про неї створено католицьке титулярне єпископство.

Царі Нумідії

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]