Ньошатель

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Neufchatel 2.jpg

Ньошате́ль (фр. Neufchâtel) — французький сир із коров’ячого молока, виробляється у Верхній Нормандії. Він має суху скоринку, що покрита білою пухнастою пліснявою, пружну м’якоть із ароматом і ніжним смаком грибів. Ньошатель має зернисту структуру  жирність близько 45 %[1]. Сир отримав свою назву від села Ньошатель-ан-Бре. Вважається, що це найдавніший сир Нормандії.

Виготовлення[ред. | ред. код]

В даний час сир виробляють практично за тією ж технологією, що і багато століть тому. Молоко розливають в ємності при температурі близько 20 °C, додають сичужну сироватку і молочні ферменти, після чого залишають молоко згортатися на 24-36 годин. Потім сироватку зливають і додають грибок penicillium candidum. Отриману масу пресують у формах і розміщують на дерев'яних стелажах, потім солять вручну і відправляють в підвал для дозрівання за температури 12-14 °C і вологості 95%. За 10 днів сир вже готовий, але для того, аби вийшов сир з більш гострим смаком, сухою їстівною скоринкою і низькою жирністю (близько 20%), — термін дозрівання продовжують до 10 тижнів.

У сиру Ньошатель існує шість традиційних форм:

Вид головки Розміри, см Товщина, см Вага, г
«Квадрат» (фр. carré) 6,5x6,5 2,4 100
«Брикет» (фр. briquette) 5x7 3 100
«Барильце» (фр. bondon) диаметр 4,5 6,5 100
«Подвійне барильце» (фр. bondard) диаметр 5,8 8 200
«Серце» (фр. coeur) 10x8,5 3,2 200
«Велике серце» (фр. grand coeur) 14x10,5 5 600

Сир виготовляють з квітня по листопад.

Ньошатель подають наприкінці обіду перед десертом. Його вживають зі свіжим хлібом з хрусткою скоринкою і червоними винами Côtes du Rhône, Beaujolais, Pomerol чи Saint-Emilion.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Neufchatel

Посилання[ред. | ред. код]