Ніамей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ніамей
Niamey
Центр Ніамея вночі
Центр Ніамея вночі
Координати: 13°31′17″ пн. ш. 2°06′19″ сх. д. / 13.52139° пн. ш. 2.10528° сх. д. / 13.52139; 2.10528
Країна Нігер
Площа
 - Повна 670 км²
Населення (2002)
 - Усього 674 950
Ніамей. Карта розташування: Нігер
Ніамей
Ніамей

Ніаме́й — столиця Нігеру, адміністративний центр департаменту Ніамей, пристань на лівому березі річки Нігер. Населення — 675 тисяч жителів (2002, з передмістями).

Географія[ред.ред. код]

Ніамей розташований на обох берегах річки Нігер, міська територія займає 239 км²[1]. У міських межах на річці також є кілька островів.

Клімат[ред.ред. код]

Ніамей знаходиться на півдні Сахелю, і має типовий для нього клімат. Він представляє щось середнє між субекваторіальним і тропічним пустельним. Клімат дуже спекотний, так, середня температура варіює від 24 °C в січні до 34 °C в травні, а середньорічна температура складає 29 °C. Є виражений нетривалий вологий сезон, який триває з травня по вересень з максимум у липні-серпні. Всі опади випадають у вологий сезон. У сухий сезон опадів не буває зовсім.

Історія[ред.ред. код]

В кінці ХІХ ст. на місці сучасного Ніамея існували невелике село в кілька сотень мешканців. Французькі колонізатори, які почали в той період захоплення Нігеру, заснували в 1892 р в цьому селі свій опорний військовий пункт. Виключно сприятливе розташування Ніамея на перехрестях торгових шляхів сприяло його зростанню.

У 19261960 адміністративний центр французького володіння Нігер, з 1960 — столиця Нігеру.

Населення[ред.ред. код]

Для Ніамея, як і для інших великих африканських міст характерне швидке зростання населення протягом усієї другої половини XX століття. Більше 90% населення міста - мусульмани. Найбільші етнічні групи міста: сонгаї та джерма, які разом складають 51,1% від загального населення; за ними слідує народ хауса (34,4%).

Економіка[ред.ред. код]

Транспортний вузол. Міжнародний аеропорт. Текстильна фабрика; харчовосмакова промисловість (бойня, борошномельний завод). Легка промисловість. Торговий центр сільськогосподарського району. Ремесла (виробляє шкір, виготовлення виробів з срібла, золота). Поблизу Ніамея — ТЕС. Університет. Національний музей.

Примітки[ред.ред. код]

  1. ADAMOU Abdoulaye. Parcours migratoire des citadins et problème du logement à Niamey. République du Niger. Université Abdou Moumouni de Niamey. Faculté des Lettres et Sciences Humaines Département de Géographie (2005), p. 34