Нібулон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Товариство з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Нібулон»
Тип Приватна
Галузь сільське господарство, суднобудування
Засновано 1991
Засновник(и) Вадатурський Олексій Опанасович
Штаб-квартира Миколаїв, Україна
Ключові особи Вадатурський Олексій Опанасович
Вадатурський Андрій Олексійович
Продукція зерно, соняшник
Послуги транспортування та зберігання зернових
Співробітники 4 500 (2016)
Дочірні компанії Суднобудівний завод «НІБУЛОН»
Судноплавна компанія «НІБУЛОН»
Сайт nibulon.com

НІБУЛОН (англ. Nibulon, LLC) — аграрна компанія України, один з найбільших українських сільськогосподарських виробників та експортерів. Заснована в 1991 році, засновник і беззмінний генеральний директор — Олексій Вадатурський, Герой України.

Діяльність[ред. | ред. код]

Термінал Нібулона
Зліва — сховища Нібулона, справа — 800-тонний кран Чорноморського суднобудівного заводу

Підприємство охоплює 43 філії в 12 областях України. Напрямки виробництва:

  • рослинництво
  • тваринництво
  • виробництво кормів
  • будівництво елеваторів
  • будівництво вантажних терміналів
  • суднобудування

Експортний потенціал 4-5 млн тонн на рік.

На 2016 рік компанія збудувала 22 елеваторних комплексів та перевантажувальних терміналів на Дніпрі і Південному Бузі. Компанія також будує вантажні судна класу річка-море.

12 жовтня 2018 року під час «InCo Forum – 2018» в режимі он-лайн трансляції було забито першу палю нового терміналу компанії “Нібулон” в селі Тернівка Запорізької області.[1]

Суднобудування та судноплавство[ред. | ред. код]

У 2012 році, компанія ТОВ СП «НІБУЛОН» придбала майновий комплекс миколаївського суднобудівного заводу «Лиман» та створила на його базі новий підрозділ — Суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон». Було проведено реконструкцію та модернізацію існуючих потужностей підприємства та створення нових з метою будівництва та обслуговування торгового флоту компанії.

2009 року засновано судноплавну компанію, яка здійснює обслуговування флоту компанії «НІБУЛОН». У 2016 році компанія оголосила про наміри відновити річкове пасажирське судноплавство річками Дніпро та Південний Буг, відремонтованими на заводі «НІБУЛОН» суднами на підводних крилах «Восход»[2]. На середину листопада 2016 було відновлено два теплоходи[3]. Цього ж року на окремих ділянках русла річки Південний Буг були проведені роботи з чищення русла.

На IV конференції «Зернові термінали: нові проекти, обладнання та технології» в Одесі були озвучені плани компанії «Нібулон» у 2018-2019 маркетинговому році збільшити перевезення вантажів власним річковим транспортом на 20% – до 3 млн тонн. компанія має намір до початку 2019-2020 маркетингового року (липень 2019 – червень 2020) збільшити потужності зі зберігання сільгосппродукції п’яти перевантажувальних терміналів в Миколаївській, Херсонській і Запорізькій областях.

Додаткові ємності для зберігання будуть побудовані на території філій «Вознесенський» (22 тис. Тонн), «Новоодеський» (10 тис. Тонн), «Кам’янка-Дніпровський» (16 тис. Тонн), «Хортиця» (16,5 тис. Тонн) і «Голопристанський» (20 тис. тонн).[4]

В 2018 році компанією було оголошено плани щодо будівництва порту в селі Олександрівка Білозерського району Херсонської області. Реалізація великого інвестиційного проекту передбачається приблизно за 5 років.[5]

Державна політика стосовно компанії[ред. | ред. код]

За часів президентства Віктора Януковича компанія зазнала значного тиску з боку державних контрольних органів. В 2013 році в компанії відбулось 557 перевірок державних контролерів, загальна тривалість перевірок за рік склала 1188 днів[6].

Стурктура[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]