Нігерійський піджин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нігерійський піджин
Поширена в  Нігерія[1]
Носії 47 500 000 осіб[2]
Писемність латинське письмо
Офіційний статус
Коди мови
ISO 639-3 pcm

Нігерійський піджин — креольська версія англійської мови в Західній Африці, особливо в дельті Нігера. За підрахунками, 3-5 млн осіб послуговуються ним як першою мовою, 75 млн — як другою. Попри широке використання вона не вважається офіційною в Нігерії.

Нігерійський піджин виник як торгова мова, яка складається з іноземної мови і місцевої мови. Крім того виникненню сприяла необхідність спілкування між нігерійцями, які проживають у містах та місцях різних етнічних груп, які не мають спільної мови.

Особливості мови[ред. | ред. код]

Нігерійський піджин є, головним чином, розмовною мовою. Для нього характерна висока емоційність та жестикуляція. Орфографії ще повністю не сформувалася. Мова має спрощену звукову, морфологічну, синтаксичну системи, нескладний словотвір та систему речення. Піджин має велику кількість омофонів, Наприклад, thin, thing, tin вимовляється як [tin]. Розпізнавання відбувається через контекст, тон та інше.

Використання[ред. | ред. код]

Нігерійський піджин поширений в установах, закладах. Його часто використовують засоби масової інформації, бізнесові кола. Піджин можна побачити в рекламі на радіо та телебаченні, бігбордах.

З 2017 року BBC здійснює мовлення на нігерійському піджину.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • BBC відкриває 11 нових служб. BBC. 16 листопада 2016. Процитовано 4 листопада 2022.