Нігерійські листи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Нігерійські листи — вид шахрайства поширеного в Інтернеті. Початково суть афери полягала в тому, що організовані групи зловмисників із Західної Африки розсилали спам із пропозицією оплатити невелику суму в обмін на майбутні солідні відсотки від фінансових операцій. Зазвичай людині приходить лист в якій шахрай граючи роль багатого, але недосвідченого іноземця, переважно корумпованого африканського чиновника, просить допомогти йому в незаконних оборудках — вивезенні грошей за кордон, приховуванні великих сум тощо, або ж пропонує інвестиції. Але перед переказом мільйонної суми треба під якимось приводом заплатити якусь суму грошей — на технічні витрати, як гарантію тощо. Звісно ніяких переказів не буде, а шахраї лише видурюють гроші з людей, які купилися на можливість легкої наживи.

Першими цей метод шахрайства освоїли жителі Нігерії, звідки й назва. З'явився він ще в другій половині 90-х років XX століття, але й досі популярний і в наш час людям приходять подібні листи з багатьох африканських країн (Нігерії, Беніну, Того, ПАР). «Нігерійське шахрайство» становить сьогодні більш 8% від усіх афер в Інтернеті.

Існують підвиди цього шахрайства:

  1. «привабливий варіант» — нібито планується інвестувати у бізнес уливанням грошей безпосередньо на рахунки. А для цього необхідно «усього лише» повідомити повні банківські реквізити фірми з зразками підписів і відбитком печатки.
  2. «розрахунок на довірливих» — нігерійські бізнесмени бажають інвестувати у фірму суму в розмірі 200-300 тисяч доларів. Ці гроші передбачається зарахувати на спеціальний трастовий рахунок. Від жертви вимагається «лише» 4-5 тисяч доларів, необхідних для погашення «операційних витрат».
  3. «небезпечний» — автори листа заманюють жертву на свою територію де за допомогою насильства, шантажу й залякування «вибивають» з неї гроші.

В цілому цей вид шахрайства не новий, але зловмисники навчилися вигадувати «наживки» і поставили справу «на потік».

Посилання[ред.ред. код]