Нідерландська кухня

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нідерландська кухня є досить проста, але різноманітна. Цікаво, що така маленька країна, як Нідерланди, займає настільки важливе місце серед виробників чудової сільськогосподарської продукції. З одного боку, стимулом до цього служить любов до смачної їжі, а також високорозвинене комерційне чуття при виробництві всього того, що пов'язане з харчуванням. Голландки — гарні господарки, і оскільки самі люблять смачно поїсти, то вміють і смачно готувати. І хоча вони воліють не витрачати занадто багато часу на технологічно складне готування, проте всі страви, що подаються на стіл, повинні бути смачними й добре сполучатися один з одним. Як приклад можна навести характерний голландський соус, що сполучається з усіма продуктами, використовуваними в голландській кухні. Голландці взагалі люблять страви з більшою кількістю соусу, але крім ситних і рясних страв голландська кухня має ряд особливостей, яких ми не зустрінемо ні в німецької, ні датської області Північного моря. Це обумовлено впливом Іспанії часів її колоніального панування. Вплив кухні інших народів Західної Європи позначилося, наприклад, у такій страві, як газепепер — страва «в одному горщику», заєць у червоному вині разом із дрібною цибулею.

До улюблених ласощів, пропонованим голландською кухнею, належать страви з риби, зокрема, смажений оселедець пангаринг або підсмажений з патокою вугор — гебакен палинг. Своїм смаком вони зобов'язані не тільки своєрідній рецептурі, але насамперед тому, що кухарі готують ці страви з найсвіжішої риби. Не багато знайдеться у світі ринків, де продають такий чудовий молодий оселедець (матьєс), як на голландському — його їдять з цибулею просто біля вуличної ятки. Або знамениті устриці, які завдяки вмілій обробці перетворюються в чудові ласощі.

У голландській кухні відчувається й малайський вплив, як, наприклад, у страві з рису з екзотичним м'ясним соусом сюб гюм. У часи колоніального панування майже кожна голландська родина мала тісні зв'язки із цим індонезійським півостровом і перейняла звідти деякі національні страви. У Голландії існує ціла мережа індонезійських ресторанів, які піклуються про те, щоб урятувати від забуття традиційну індонезійську кухню.

Голландія славиться високоякісними сирами. Хоча їхній асортимент порівняно невеликий, зате їх роблять у великій кількості, і багато сирів експортуються. Голландці пишаються своїми сирами, про що свідчать і різноманітні гарячі страви із сиру.

Десерт[ред. | ред. код]

Oliebollen— різновид пончиків.Нідерландці люблять солодке. Уже в передполудневий час вони запивають які-небудь борошняні кондитерські вироби чашкою солодкої кави з вершками або солодким вином. Голландські кекси й печиво популярні й в інших країнах.

Деякі десертні страви мають народно-селянський характер, наприклад, подаваний у теплому або холодному виді рисовий торт рейстарт — основа із дріжджового тіста, обкладена рисовою кашею й запечена з абрикосами.

Напої[ред. | ред. код]

Суворий клімат на узбережжі вимагає, звичайно, ситної їжі, а також більше міцних напоїв, щоб зігрітися. Найчастіше голландці п'ють чисту горілку, особливо ялівцеву Єневер. Відомий бренд голландського пива — Heineken.