Нійота Ухура

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нійота Угура
Nyota Uhura
Інформація
Вид (раса) Людина
Стать жінка
Звання Лейтенант
лейтенант-командер
коммандер
капітан
Виконавець ролі Нішель Ніколс
Зої Салдана (2009)

Нійота Угура (англ. Nyota Uhura play [nˈtə əˈhʊərə], від суах. nyota — зірка і uhuru — свобода) — вигадана особа, персонаж науково-фантастичного телевізійного серіалу «Зоряний шлях: Оригінальний серіал», мультсеріалу «Зоряний шлях: Анімаційний серіал» і повнометражних фільмів

Кар'єра[ред. | ред. код]

Угура була призначена на зореліт «Ентерпрайз» в 2266 в званні лейтенанта і посаді старшого офіцера по зв'язку. Вона прослужила на цій посаді всю п'ятирічну місію Ентерпрайза, а також згодом, у 2271, займала її під командуванням капітана Вілларда Декера і контр-адмірала Кірка.

У 2271 Угура отримала звання коммандера.

У 2293 Угура була переведена на службу в Академію Зоряного флоту. Подальша її біографія невідома.

Альтернативний всесвіт[ред. | ред. код]

У фільмі «Зоряний шлях» (2009) Зої Салдана грає молоду Угуру, яка ще тільки кадет Академії, але з розвитком сюжетної лінії її підвищують до офіцера зв'язку. В Угури досить прохолодні відносини з Кірком після його п'яного флірту з нею. Але вона, зрештою, визнає його капітаном Ентерпрайза.

Помітні і романтичні відносини в інцидентах зі Споком. Хоча незрозуміло, коли вони почалися, але перший натяк був зроблений, коли, при спробі уникнути звинувачень у фаворитизмі, Спок призначає її на USS Фарраґут. Угура вимагає, щоб він призначив її на USS Ентерпрайз. Використовуючи його власну логіку проти нього ж, вона легко домагається свого, так що вона заробила своє місце на флагмані завдяки власним заслугам.

В одному з перших епізодів Оригінального серіалу («Пастка для Людини») був зроблений натяк на потенційні романтичні відносини Угури і Спока, показаний він в такій розмові:

«Угура»: Я – нелогічна жінка, яка може відчувати певні почуття навіть до пульту зв'язку. Чому Ви не кажете мені, що я приваблива або не питаєте, чи любила я коли-небудь? Скажіть мені, як на планеті Вулкан дивляться на Місяць, коли він повний.

«Спок»: У Вулкану немає Місяця, міс Угура.

«Угура»: Я не здивована, містер Спок.

Ім'я[ред. | ред. код]

Прізвище Угура походить від слова Uhuru на мові Суахілі і в перекладі означає «Свобода». Існує думка, що Джин Родденберрі назвав персонажа так на честь африканського Соціалістичної руху Угуру, заснованому танзанійським лідером Джуліусом Ньєрере.

Ім'я Угуру в «оригінальному серіалі» ніколи не називалося. Існувало щонайменше три неофіційних варіанти її імені: «Нійота», «(У)Пенда» і «Самара».

Нійота[ред. | ред. код]

Нійота — найпопулярніша версія імені Угури. Вона зустрічається в оригіналі сценарію «Оригінального серіалу» і згадувалося Вільямом Шатнером в його записках.

У 2009 році в повнометражному фільмі «Зоряний шлях (XI)» офіційно закріплено за персонажем Угури ім'я Нійота.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]