Ніколаус Арнест

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ніколаус Арнест
лат. Nikolaus Arnesti
Ніколаус Арнест

Час на посаді:
1494 — 1494

Райця Львова
Час на посаді:
1484 — 1509

Помер~1509
ГромадянствоCoat of arms of Lviv.svg Львів
ПідданствоKingdom of Poland-flag.svg Королівство Польське

Рід Арнести
БатькоНіколаус Арнест († 1477)
МатиN, донька Міхаеля Темпля
ДружинаБарбара Зимноводська
БратиN, Ернест

Ніколаус Арнест або Арнесті (лат. Nikolaus Arnesti)  (? — 1509?) — львівський міщанин, лавник (1483—1484), міський райця (1484—1509) та бурмистр (1494).

Життєпис[ред. | ред. код]

Належав до давнього роду львівських патриціїв німецького походження Арнестів, представники якого на початку XVI ст. почали переходити у шляхетський стан. Був останнім представником цього роду в міській раді Львова.

Протягом 1507—1508 рр. райці Мартин Вассерброт, Матеус Вайднер, Йоан Косснар, Андреаc Берґер, Станіслав Газ, Ніколаус Тичка (урядуючі), Георгій Войнар, Ніколаус Арнест, Міхаель Гаснер і Георгій Ґобель (старі) викупили у шляхтича Яна Яцимирського частково за власні кошти, а частково за кошти взяті з міської казни, села Сихів і Зубра. Прибутки від цих сіл призначалися виключно на особисті потреби райців, що викликало незадоволення міщан.

Сім'я[ред. | ред. код]

Був одружений з Барбарою, донькою шляхтича Петра Зимноводського. Отримав від тестя в спадок село Зимна Вода і млин за Краківською брамою.
Донька Барбара (Арнестова) - в шлюбі з львівським райцею Миколаєм Тичкою. Внук Барбари, сестри Миколая Арнеста, Йоан (Ян) Зайдліч очолював в 1576-1577 виступ львівських міщан проти міської ради, який закінчився створенням ради 40 мужів.

Джерела[ред. | ред. код]