Нільс Йонссон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Нільс Йонссон
Nils Jönsson Oxenstierna
регент
Початок правління: січень 1448
Кінець правління: червень 1448
Попередник: Хрістофер Баварський
Наступник:Карл VIII Кнутсон
Дата народження: Приблизно 1390-ті
Країна:Швеції
Дата смерті:Приблизно 1450-ті
Діти:1 син та 3 доньки
(діти, що досягли повноліття)
Династія:Оксеншерна
Батько:Йонс Бендтссон
Мати:Марта Фінвідсдоттер

Нільс Йонссон, (*1390-ті роки — †1450-ті роки) — шведський державний діяч, регент Швеції з Кальмарської Унії, з січня до червня 1448 року, разом зі своїм братом, Бренгтом Йонсоном.

Житттєпис[ред. | ред. код]

Походив з відомого шведського роду Оксеншерна. Нільс Йонссон був сином відомих дворян і землевласників: його мати леді Марта Фінвідсдоттер була спадкоємиця високого дворянського роду Фроссвік, а його батько Йонс Бендтссон був сином і одним з садкоємців леді Інгеборг Нільсдоттер (з сім'ї Спарре, яка згадується найраніше всіх в більш пізнішій історіографії і генеалогії), спадкоємиця Ангсо і Салста. Йонс Бенгтссон успадкував Фроссвік (в Уппланді) від матері і Ангсо (в Вастманланді) від батька.

Член таємної ради Швеції з 1432. Кастелян замку Боргхольма в 1436 році, і володар приміських земель в 1438 році, і Нючепінгського замку в 1442 році. Названий лицарем Хрістофером Баварським, після його коронації в 1441 році. Нільс відомий як засновник замку Джурсхолм в своїх землях.

Родина[ред. | ред. код]

Від двох шлюбів Нільс не мав спадкоємців. Його третя дружина леді Кетрін мала від нього багато дітей, проте вони померли або рано, або не дожили до шлюбу через проблеми. Його син Ерік не мав дітей. Три доньки вийшли заміж за дворян — дві з них за чоловіків з династії Ваза, союзників Нільса, але тільки через одну з них, Керстін, яка вийшла заміж за лорда Нільса з Хджулсти, продовжився рід. Через бідність, частина спудку Нільса залишилась іншим, не його нащадкам, через його доньок до зятей.