Німецький дог

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Німецький дог right-center
Great Dane 600.jpg
Походження Німеччина Німеччина
Характеристики
Висота Пси: мін. 80 см
Суки: мін. 72 см
Вага 60 кг
Класифікація МКФ:
FCI 235
Стандарти породи
FCI [2 стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)

Німецький дог — порода собак групи догів.

Походження[ред.ред. код]

На деяких грецьких монетах, які використовувались в 36 році до нашої ери, збереглося зображення собаки, дуже схожого на сучасного німецького дога. Цим частково можна пояснити те, що його називають «Аполлоном собак». Проте існує точніша інформація, що відноситься до пізнішого періоду. У 407 році нашої ери німецька частина Галії, а також частина Італії та Іспанії були захоплені азіатською народністю — аланами, яких супроводжували могутні, схожі на мастифів собаки. Більше всього якості цих тварин, здатних перемогти ведмедя чи кабана, оцінили в Германії, де і почалося їх розведення. В результаті їх схрещування з ірландським грейхаундом вийшов прекрасний, крупний, тонкий, рухливий собака, якого сьогодні прийнято називати німецьким догом. По-англійськи прийнято називати цього собаку данським догом, проте до Данії він не має ніякого відношення.

В якості попередників сучасного німецького дога потрібно розглядати Bullenbeisser(бульдога) або Hatz-and Sauruden(кабанячих собак) які були на півдорозі між сильним англійським типом мастифа і швидким, моторним Sighthound'ом. Термін «дог» в першу чергу позначав велику, сильну собаку, яка не була представником будь-якої породи. Пізніше, назви типу «Ульмський дог» (Ulmer Dogge), «Англійський дог» (Englische Dogge), «Данський дог» (Danische Dogge),Hatzrude, Saupacker і Grosse Dogge, позначали різні типи цих собак, в залежності від їх кольору і розміру. У 1878 році, в Берліні було створено комітет із сімох активних селекціонерів і суддів під керівництвом Dr. Bodinus, який прийняв рішення класифікувати всі вищеназвані типи собак як «німецький дог». Таким чином було покладена основа для розведення саме цієї німецької породи.

У 1880 році, з нагоди виставки в Берліні, був затверджений перший стандарт Німецького Дога. Це було зроблено під контролем Національного Клубу Німецького Дога (Deutscher Doggen-Club 1888 eV) і неодноразово стандарт змінювався через роки. Ця версія стандарту відповідає моделі FCI.[1]

Опис[ред.ред. код]

Німецький дог — великий пес, який поєднує в собі благородство і силу, потужність і елегантність. Мінімальний зріст самця — 76 см, суки — 72 см. Більше цінуються собаки, зріст яких перевищує мінімальний. Вага близько 60 кг. Голова подовжена, вузька, з вираженим переходом від лоба до морди, досить широка спинка носа. Шия довга та м'язиста. Передні кінцівки абсолютно прямі. Стегна м'язисті, лапи круглі, з короткими темними кігтями. Хвіст середньої довжини, доходить до скакального суглоба. Очі круглі, зазвичай темні, з живим розумним виразом. Вуха загострено куповані, гострі, стоячі. Добре розвинені білі зуби повинні змикатися в ножицеподібний прикус. Шерсть у всіх німецьких догів коротка, густа, глянсувата, щільно прилегла. Забарвлення шерсті вказує на різновид. У чорних догів шерсть має бути блискучою і гладкою, а очі — темними. У блакитних догів очі світліші.

Характер[ред.ред. код]

Німецький дог — спокійний собака, який стає агресивним, лише коли цього вимагають обставини. Взагалі це ласкавий, вірний і терплячий пес.

Використання[ред.ред. код]

За свою довгу історію німецький дог використовувався як бойовий, мисливський, сторожовий собака, його також упрягали у віз. На сьогоднішній день він як і раніше використовується як сторож, проте за красу і поступливий характер німецький дог перш за все цінується як домашній декоративний собака.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]