Німецький дратхаар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Німецький дратхаар right-center
GermanWirehrPtr1 wb.jpg
Походження Німеччина
Характеристики
Висота Пси — 61-66 см
Суки — 57-64 см
Вага Пси: 57-64 кг
Суки: 28–35 кг
Класифікація МКФ:
FCI 98
Стандарти породи
FCI [Дратхаари, собаки по птиці та «водяні» собаки стандарт]
Пес свійський (Canis familiaris)

Німецький дратхаар (нім. Deutsch drathaar) — мисливська собака, популярна і в якості домашнього улюбленця. Відмітна особливість цієї породи — надзвичайно жорстка, навіть щетиниста шерсть. «Дратхаар» перекладається з німецької як «жорсткошерстний». Саме ця груба, але практична шуба зробила німецьких дратхаара незамінними помічниками і досить поширеними мисливськими собаками, в тому числі, на території Росії. Німецький дратхаар може працювати в будь-яку негоду, так як він чудово захищений від вологи щільним підшерстям, а головне, жорстка шерсть дозволяє йому уникати травм від колючого чагарнику і гілок.

Опис[ред.ред. код]

Цей собака відрізняється жорсткою і грубою, досить щільно прилеглою шерстю, а борода, вуса і брови роблять його дещо схожим на дідуся. М'язи добре розвинені і ніколи не приховані шерстю. Голова помірно довга. Довжина корпусу ледве перевищує висоту в загривку, спина пряма, груди глибокі і об'ємні. Висота в загривку 61 — 66 см, вага 27-32 кг Забарвлення суцільне, червонувато-коричневе або у поєднанні з білим, буває також чорний з білим або трибарвний (хоча Американський клуб собаківництва відносить їх до недоліків).

Історія. Порода визнана в Німеччині в 1870, тому її слід відносити до молодих. Європейським мисливцям завжди хотілося мати собаку, що поєднує якості лягавою і ретривера. Створення німецьких лягавих проходило в умовах жорсткої конкуренції. Вони виведені, по суті, з одного вихідного поголів'я, але завдяки зусиллям заводчиків придбали лише їм властиві індивідуальні якості. У ряді предків дратхаара — англійський пойнтер, пудель і фоксхаунди. Мисливські таланти, гострий розум, розважливий характер і багато інших позитивних рис знайшли вдале поєднання в цьому прекрасному собаці.

Порода визнана FCI, АКС, UKC, KcgB, СЬКС.

Характеристика[ред.ред. код]

Груба жорстка шерсть додає дратхаару індивідуальності, його господарі в захваті від цього. Це дуже активний собака, йому необхідні великі фізичні навантаження. Його мисливські якості відмінні. Він, поза сумнівом, підкорить ваше серце своєю відвагою і відданістю.

Джерело[ред.ред. код]

  • Е. де Прісько, Дж. Б.Джонсон. «Малий атлас порід собак».