Нінослав Маріна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нінослав Маріна
NinoLarge.jpg
Народився 25 вересня 1974(1974-09-25) (46 років)
Скоп'є, СФРЮ
Діяльність викладач університету
Alma mater Федеральна політехнічна школа Лозанни
Заклад Принстонський університет

Нінослав Маріна (25 вересня 1974, Скоп'є, Македонія) — ректор Університету інформаційних наук і технологій, розташованого в м. Охрид, Македонія[1][2].

Життєпис[ред. | ред. код]

Після закінчення електротехнічного факультету університету святих Кирила та Мефодія у Скоп'є (Универзитет «Св. Кирил и Методиј» во Скопје)Нінослав Маріна захистив ступінь доктора наук у Федеральній політехнічній школі Лозани (École Polytechnique Fédérale de Lausanne) у 2004 р. У його дисертації розглядалися питання інформаційної теорії стосовно бездротового зв'язку. Робота була виконана у співробітництві з Дослідницьким центром Nokia уХельсінкі. Нінослав Маріна був керівником науково-дослідницького та проектно-конструкторського відділу компанії Sowoon Technologies з 2005 до 2007 рр. З 2007 до 2008 р. він був запрошеним науковцем в УніверситетіГаваї (University of Hawaii) у Маноа. Після цьогоНінослав Маріна займав посади наукового фахівця в Університеті Осло (University of Oslo) з 2008 до 2009 р., а потім з 2010 до 2012 р. — запрошеного наукового співробітникав Університеті Приінстона (Princeton University; дана посада закріплена за ним до теперішнього часу).

Наукові досягнення[ред. | ред. код]

Професор Нінослав Маріна викладав у двадцяти університетах різних країн(США, Японія, Велика Британія, Ізраїль, Росія, Бразилія, Гонконг, Норвегія, Фінляндія, Португалія та Чехія). Він маєунікальний досвід отримання грантів різних академічних та промислових організацій, у тому числі: «Швейцарськакомісія з технологійта інновацій» (Swiss CTI), «Швейцарський національний науковий фонд» (Swiss NSF), «Європейська комісія» (European Commission) та «Європейська космічнаагенція» (European Space Agency).Він був обраний експертом з оцінюваннята рецензентом Європейської комісії у 6-й та 7-й рамочних програмах (Framework Programme). Доктор Нінослав Маріна єкерівником (Senior Member) в Інституті інженерів з електротехніки та радіоелектроніки (Institute of Electrical and Electronics Engineers, IEEE) і співзасновником Македонської секції теорії інформації IEEE.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. UIST 'St Paul the Apostle'. www.uist.edu.mk. Архів оригіналу за 2014-07-15. Процитовано 2014-08-27. 
  2. Ninoslav Marina - European commission. European commission. Процитовано 2014-08-27. 

Джерела[ред. | ред. код]