Н'ярлатотеп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Н'ярлатотеп

Н'ярлатотеп (англ. Nyarlathotep) — вигаданий персонаж з творів Говарда Лавкрафта, втілення хаосу, посланник богів. Не має чіткої форми, проте зазвичай являється як щось дуже огидне, вируюче, постійно змінне («повзучий хаос Н'ярлатотеп») ... Зі слів самого Н'ярлатотепа, він має тисячі облич.

Вперше з'являється в оповіданні «Н'ярлатотеп»: він приходить з Єгипту в образі смаглявої худорлявої людини, що нагадує фараона давнини, і мандрує світом, пророкуючи загибель людства.

« І тоді Н'ярлототеп вийшов з Єгипту. Хто він, ніхто не знав, тільки був він древньої тубільної крові і нагадував фараона. Фелахи падали ниць, побачивши його, хоча ніхто не міг сказати чому. Н'ярлототеп говорив, що повстав крізь темряву двадцяти семи століть, і що голоси не з цієї планети доступні його слуху. До землель цивілізації прийшов Н'ярлототеп, смаглявий, стрункий і зловісний.  »

У творі «Сомнамбулічний пошук невідомого Кадата» він з'являється в людському образі та намагається обдурити головного героя і не дати йому знайти місто з його сну.

« ... Між двома колонами чорношкірих невільників з'явилася самотня фігура — високий стрункий чоловік з юним обличчям античного фараона, одягнений у переливчастий хітон і увінчаний золотим вінцем, від якого йшло сяйво. Прямо до Картера йшов величний чоловік, чия горда статура та приємні риси обличчя були повними чарівності смаглявого бога або занепалого ангела і в чиїх очах грали потаємні іскорки вибагливого вдачі.  »