Оаза Бахарія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 28°33′ пн. ш. 29°01′ сх. д. / 28.550° пн. ш. 29.017° сх. д. / 28.550; 29.017

Оаза Бахарія на мапі Єгипту (згори в центрі).

Бахарія (араб. لواحة البحرية‎ — північна оаза) — оаза в Єгипті. Розташована приблизно за 300 км від Каїру і є найменш технологічно розвиненою оазою в країні. Розташовано в губернаторстві Шостого жовтня. Має художній музей. Основні сільськогосподарські продукти: гуаява, манго, фініки і олива.

Опис[ред. | ред. код]

Має приблизно овальну форму тягнеться з північного сходу на південний-захід, має довжину 94 км, максимальну ширину 42 км і охоплює площу близько 2000 км². Долина оточена горами і має багато джерел. Центр оази - село Ель-Бавіті (або Бавіті). Населення оази (самоназва - вахаті) - нащадки стародавніх мешканців Бахарії та бедуїнів, що походять з західної Лівії та узбережжя Середземного моря. Місцевий діалект вахаті зараз витісняється каїрським під впливом радіо і телебачення. Оаза стала однійєю з останніх у Єгипті, куди було прокладено автодорогу (кінець 70-х р. р. ХХ ст.) та інші сучасні комунікації.

Економіка[ред. | ред. код]

Сільське господарство залишається важливим джерелом доходу, хоча зараз в видобуток залізної руди біля оази забезпечує робочими місцями багатьох людей. Останнім часом також спостерігається збільшення потоку туристів в оазу, бажаючих ознайомитись з гробницями, муміями та інші артефактами що були виявлені в оазі).

Історія[ред. | ред. код]

Оаза заселена з часів неоліту. Тут було знайдено залишки поселення мисливців і збирачів. Розкопано поселення часів Давнього царства, знайдено наскельні написи часів Середнього царства. Оаза переживала культурний і економічний розквіт за часів 26-ї династії (до цього часу належать святилище, могильники і поселення), а також за античних часів (руїни храму, присвяченого Александру Македонському). Широко відомий некрополь античних часів (Долина золотих мумій), розкопки якого почалися в 1999 р.

В оазі знайдено рештки кархародонтозавра і бахаріазавра.

Галерея[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]