Об'єднане управління цивільної авіації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Об'єднане управління цивільної авіації (англ. Joint Aviation Authorities (JAA)) була пов'язуючим органом ECAC, що представляла регуляторні органи цивільної авіації для низки країн Європи, які погодилися співпрацювати у розробці та впровадженню спільних стандартів безпеки та процедур. Вона безпосередньо не була регуляторним органом, управління провадилося через органи влади.

У імплементації так званого Звіту FUJA, JAA вступила у нову фазу, починаючи 1 січня 2007 року. У цій новій фазі колишня "JAA" мала стати "JAA T" (англ. Transition). JAA T складалася з Відділу Зв'язків (англ. Liaison Office, JAA LO) та Офісу Навчань (англ. Training Office, JAA TO). Офіси JAA LO були розташовані у приміщеннях Європейської Агенції Авіаційної Безпеки (EASA) у Кьольні, Німеччина.

JAA починалася як англ. Joint Airworthiness Authorities у 1970 році. На початках, її метою було лише випускати загальні коди сертифікації для великих літаків та для двигунів задля задоволення потреб європейської індустрії та міжнародних консорціумів (наприклад, Airbus). Після 1987 року її повноваження розширили до оперування, управління, ліцензування та сертифікації/розробки стандартів всіх класів літальних апаратів.

Прийняття положення (EC) No 1592/2002  Європейським Парламентом та Радою Європейського Союзу (ЄС) та подальше заснування EASA створили регуляторний орган для всієї Європи, що мав перебрати більшість функцій JAA (у членів EASA). Із заснуванням EASA деякі члени JAA не з ЄС стали членами EASA без права голосу, в той час як інші були повністю виключені із законодавчого та виконавчого процесу.[1] Серед функцій, щоб були передані, були сертифікування безпеки та екологічності по типу літального апарату, двигунів, комплектуючих та затвердження їх. Додаткові обов'язки також були додані з плином часу.

У 2009 році, JAA була розформована. Лишилася тільки навчальна організації, JAA-TO.

Країни-учасниці JAA[ред. | ред. код]

Члени поза ЄС[ред. | ред. код]

Кандидати відмічені * (на Січень 2008)

Члени ЄС[ред. | ред. код]

Див. Також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Sebastian Höhne. IT in general Aviation: Pen and Paper vs. Bits and Bytes. hoehne.net. с. 39. Процитовано 5 May 2014. 

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]