Об'єднаний комітет начальників штабів союзників

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Об'єднаний Комітет начальників штабів союзників
Combined Chiefs of Staff
Засідання Об'єднаного комітету начальників штабів союзників у Квебеку. 23 серпня 1943[1]
На службілютий 1942 — 14 липня 1945
Рольштаб
Війни/битвиДруга світова війна

Європейський театр

Середземноморський, Близькосхідний і Африканський театри
Тихоокеанський театр
Командування
Визначні
командувачі
фельдмаршал Алан Брук
генерал Джордж Маршалл

Об'єднаний Комітет начальників штабів союзників (англ. Combined Chiefs of Staff) — найвищий орган військового управління західних союзників, у першу чергу Збройних сил США та Великої Британії на театрах воєнних дій Другої світової війни.

Зміст

[ред. | ред. код]

Офіційно Об'єднаний комітет очолювали одночасно від США — генерал Джордж К. Маршалл, начальник штабу Армії Сполучених Штатів, і від Великої Британії — генерал сер Алан Брук (пізніше Віконт Аланбрук), керівник Імперського Генерального штабу. Складався з представників американського та британського комітетів начальників штабів, які номінально вважалися керівниками цього органу військового управління. Сформований у лютому 1942 по результатах проведення міжнародної конференції в Аркадії у грудні 1941.

Об'єднаний комітет начальників штабів союзників засідав зазвичай у Вашингтоні. Однак у повному складі комітет збирався тільки одного разу, під час проведення міжнародної конференції у Касабланці в січні 1943. Перед початком масштабного вторгнення до Європи, головнокомандувачем усіма американськими силами на Європейському театрі війни був визначений генерал Френк Ендрюс.

Хоча, основний акцент діяльності Об'єднаного комітету начальників штабів зосереджувався на європейському континенті, водночас, він розглядав та керував процесами на Тихоокеанському театрі війни, в Індії, Північній Африці. Представники інших країн-союзників Антигітлерівськї коаліції не входили офіційно до складу комітету, водночас, вони брали учать у проведенні консультацій та нарад у тому числі зі стратегічних питань ведення війни.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]
  • Danchev, Alex. Being Friends: The Combined Chiefs of Staff and the Making of Allied Strategy in the Second World War (1992)
  • Davis, Vernon E. The History of the Joint Chiefs of Staff in World War II: Organizational Development (Historical Section, Joint Chiefs of Staff, 1953)
  • Matloff, Maurice. Strategic Planning for Coalition Warfare 1943–1945 (US Army Green Book) (1951) Kindle edition
  • Rigby, David. Allied Master Strategists: The Combined Chiefs of Staff in World War II (2012) excerpt and text search