Об'єднання «Склопластик»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ВАТ «Об'єднання Склопластик»
ВАТ «Об'єднання Склопластик»
Тип публічна компанія
Форма власності публічна компанія
Галузь хімія
Спеціалізація виробництво склопластиків і виробів з них
Попередник(и) ВО «Склопластик»
Засновано 23 січня 1961
Засновник(и) Рада Міністрів СРСР
Штаб-квартира 93404, Україна, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Промислова, 2
Територія діяльності в усьому світі
Ключові особи Пономаренко Володимир Петрович (голова правління)
Ізмалков Дмитро Володимирович(технічний директор)
Зуган Олексій Борисович(комерційний директор)
Продукція склоніті, склопластик, вироби з полімерів і полімерних плівок, будівельні матеріали, смоли, лаки, пресматеріали
Виторг 48 860 700 ₴ (2009)[1]
Чистий прибуток 1 929 200 ₴ (2009)
Власний капітал 42 500 000 ₴ (2009)
www.stekloplast.com.ua

ВАТ «Об'є́днання Склопла́стик» — провідний український виробник скломатеріалів та пластиків і найбільше підприємство подібного типу в Україні та Європі. Розташоване в місті Сєвєродонецьк Луганської області.

Історія[ред. | ред. код]

У 1950-ті роки склопластик вважався новинкою, його виробництво носило в основному, дослідницький характер.

На підставі рішень травневого Пленуму ЦК КПРС 1958 року, розпорядження Ради Міністрів СРСР № 903 та Постанови ЦК КПРС від 23 липня 1958 року № 795 було прийнято рішення про будівництво заводу склопластиків в м. Сєвєродонецьку — першого в країні спеціалізованого підприємства з виробництва склопластиків.

Будівництво заводу розпочато в 1959 році за проектом Ленінградського інституту «Гіпростекло».

Постановою Ради Міністрів СРСР № 1100 від 30 листопада 1961 року Сєвєродонецький завод склопластиків включений в перелік особливо важливих будівництв Радянського Союзу і оголошений ударним комсомольським будівництвом.

23 січня 1961 року затверджується дирекція Сєвєродонецького заводу склопластиків — це і є точка відліку народження підприємства.

За історію свого існування підприємство зазнавало кілька організаційних змін. Так, в 1976 році на базі заводу склопластиків і ОКБ синтетичних продуктів створено Сєвєродонецьке ВО «Склопластик», а у 1994 році підприємство реорганізовано у ВАТ «Об'єднання Склопластик». Асортимент склопластикової продукції: Труби великого діаметру, ємності для акумуляторів підводних човнів, розноси для їдалень, шифер, телескопічні вудки[2].

З 2003 року контрольним пакетом акцій ВАТ «Об'єднання Склопластик» володіє фірма «Florhof Handels und Beteiligungs Gmbh» (Австрія).

Російсько-українська війна[ред. | ред. код]

11 червня 2022 року російські окупанти вкотре обстріляли територію транспортного цеху хімкомбінату «Азот», де сталося займання паливо-мастильних матеріалів. Постраждало і приміщення ТОВ «НВО „Сєверодонецький Склопластик“»[3].

Власники[ред. | ред. код]

  • Флорхоф Хандельс-унд Бетайлигунгс ГмбХ — 76,18 %
  • Нєстєров Микола Григорович — 9.94 %

На початку 2000-их власником 76,18 % акцій ВАТ "Об'єднання «Склопластик» стала київська компанія «Агронафтехім», яку очолював Борис Коробко, екс-президент МАФТГ «Україна» і колишній співвласник банку «АЖІО». За даними Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, в 2003 році структури МАФТГ «Україна» поділилися контролем над волоконним гігантом Сєвєродонецька — їх партнером стала австрійська «Florhof Handels und Beteiligungs GmbH». Представником цієї компанії в органах управління «Склопластик» став Анатолій Бойко, директор ТОВ «Хімплекс» і 24-річний син колишнього глави Мінпаливенерго України Юрія Бойка (останній на той час займав посаду голови НАК «Нафтогаз України»).[4]

Примітки[ред. | ред. код]