Об'єднання гвінейського народу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Об’єднання гвінейського народу
фр. Rassemblement du Peuple Guinéen
Голова партії:Альфа Конде
Членство у міжнародних організаціях Соцінтерн
Інтернет-сторінка:http://www.rpg-guinee.com/

Об'єднання гвінейського народу (фр. Rassemblement du Peuple Guinéen — RPG) — політична партія у Гвінеї. Входить до складу Соцінтерну. Засновником та багаторічним лідером партії є Альфа Конде.

Історія[ред. | ред. код]

Партію було створено у 1980-их роках гвінейськими дисидентами в Парижі під назвою «Об'єднання гвінейських патріотів» («Rassemblement des Patriotes Guinéens»). Активна діяльність у Гвінеї розгорнулась у 1990-их. 1993 та 1998 року Альфа Конде брав участь у президентських виборах, прозорість яких є досить сумнівною. У той період партія стала однією з найбільших опозиційних сил в країні. Парламентські вибори 2002 року партія бойкотувала.

На перших вільних президентських виборах 2010 року Альфа Конде здобув 553 021 (20,67%) голосів та посів друге місце, пройшовши у другий тур. 3 липня ОГН заявило про намір домагатись перегляду результатів першого туру виборів[1]. 6 серпня Альфа Конде пообіцяв у разі свого обрання переглянути контракти на розробку корисних копалин, а також збільшити видатки на армію[2]. Зрештою Конде здобув перемогу у другому турі, ставши новим президентом країни.

Найбільшу підтримку ОГН має серед народності малінке[3]. Кольором партії вважається жовтий.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]