Об'єднання громадян
Частина інформації в цій статті застаріла. (серпень 2013) |
Ця стаття описує становище лише в окремій країні чи регіоні, але не в усьому світі. (серпень 2013) |
Об'є́днання громадя́н — добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод.
Відповідно до ст. 36 Конституції України, Громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для спільного здійснення або захисту своїх прав та свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних, та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я, населення або захисту прав та свобод інших людей.
Регулювання діяльності громадських об'єднань змінилося з прийняттям Закону України «Про громадські об'єднання», який був прийнятий у 2012 році на зміну Закону України «Про об'єднання громадян» від 1992 року. З прийняттям нового закону були значно розширені можливості громадських об'єднань, а також спрощена процедура їх реєстрації, крім того, тепер засновувати громадські об'єднання можуть і юридичні особи[1].
Право громадян на об'єднання закріплене:
- Загальною декларацією прав людини,
- Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод,
- Конституцією України
- Законом України «Про громадські об'єднання».
- Об'єднання громадян // Юридична енциклопедія : [у 6 т.] / ред. кол.: Ю. С. Шемшученко (відп. ред.) [та ін.]. — К. : Українська енциклопедія ім. М. П. Бажана, 2002. — Т. 4 : Н — П. — 720 с. — ISBN 966-7492-04-4.
Це незавершена стаття про неприбуткову організацію. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
Це незавершена стаття про політику. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |