Обговорення:Євромайдан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

До уваги користувачів![ред. код]Архіви
Архів 1 Архів 2

розширте розділ "Критика"[ред. код]

Це випробування на гідність справжніх українців, кого не торкнулася схиблена євромайданська пропаганда. Стаття не об'єктивна, переповнена пропагандичним сміттям, тому давайте писати правду в розділі статті "критика"--Ffederal (обговорення) 14:18, 28 липня 2014 (UTC)

"Найсправжнісінький" українець вже пройшов своє випробування на гідність і зараз курсує туди-сюди маршрутом Ростов-Москва. ))) А якщо серйозно, то давайте, робіть розділ "критика". Ви запропонували "правду писати" - Вам і робити. Тільки авторитетні джерела наводьте. ✍ Green Zero Обг 15:02, 28 липня 2014 (UTC)
Якщо прибрати образи й емоції і подивись об'єктивно, то стаття дійсно однобока. У статті бракує критики та інформації про негативні наслідки Євромайдану. До того ж, негативні наслідки очевидні. Не треба забувати, що на Сході й Півдні України до подій на Майдані ставилися вкрай негативно. Не враховувати думку мільйонів не можна. Я, скажімо, теж не схвалював ці події з самого початку. Який результат маємо? Одні корупціонери змінили інших. Досягнення велике. На жаль, за нову зграю дурисвітів загинули люди. Хочу додати, що цілком неприпустимі образи на адресу таких людей. Вони мають право на свій погляд, як мають таке право й прихильнику Майдану. Існують різні погляди на ці події (як позитивні, так і негативні), тому їх треба об'єктивно подати, а не звинувачувати й не ображати один одного. --Bulakhovskyi (обговорення) 12:17, 6 вересня 2014 (UTC)
Ми скинули відвертих кримінальників, злочинців, убивць, рекетирів, що "віджимали" бізнес, які були на вірному шляху до встановлення цілковитої диктатури. Скинули кримінальну владу, на зміну їй прийшла олігархічна влада. Це не ідеально, але це вже прогрес. Ми повинні і далі йти шляхом розвитку і еволюції громадянського суспільства, зробити люстрацію колишніх комуністів, червоних директорів тощо. Все одночасно не можна зробити. ✍ Green Zero Обг 13:32, 6 вересня 2014 (UTC)
На зміну злочинців прийшли злочинці. Прогресу немає. Стало тільки гірше. Утім, не в цьому суть. Проблема в тому, що дії як з боку Майдану, так і з боку тодішньої влади були злочинними, протизаконними: викрадення людей, захоплення адмінбудівель майданівцями (згадайте, що варвари зробили з КМДА, на ремонт якої пішли мільйони), істерія з пам'ятниками Леніну, що, до речі, викликало невдоволення багатьох людей старого покоління. Мабуть, рішення про демонтаж монументів мала б приймати громада населених пунктів, а не кілька місцевих молодчиків зі «Свободи». Всі ці моменти мають бути у статті. На жаль, зараз зайнятий, але є бажання доповнити статтю. Неправильно подавати лише біле, забуваючи про чорне. Це вже порушення нейтральності та об'єктивності. --Bulakhovskyi (обговорення) 14:42, 6 вересня 2014 (UTC)
А тим часом розділ "Критика" видалили. Привіт, совок, привіт, одна точка зору! Хоча, до кого я апелюю. --Gmaxkpi (обговорення) 14:57, 6 грудня 2017 (UTC)

спам[ред. код]

Як виявилося після цього оновлення, цей diff від 19:10, 3 грудня 2013 — спам.

Автор user:Dgeise[ru] = Дмитрий Третьяков: →‎ ru:user talk:Dgeise →‎ ru:АК:926 →‎ diff.

Після оновлення лінку: фото, яке правіше, тотожнє з фото тут, з підписом «Дмитрий Третьяков».

Народная партия России[ru] за історію існування має усього три новини.

Більш ніж дворічний спам видалено.

Юрій Дзядик в) 11:56, 17 грудня 2015 (UTC).

Про перший етап Майдану і Революцію гідності[ред. код]

Я пропоную видалити надпис, що перший етап Майдану закінчився 17 лютого 2017 року, адже другий етап ще не почався і навряд чи почнеться. А говорячи про статтю Революція гідності, то звісно її треба об'єднати зі статею Євромайдан, оскільки ця стаття більш серйозна. А у статті Революція гідності лише наводиться хронологічна послідовність подій. До тогож, це лише зараз ми називаємо ці історичні події Революцією гідності, а як її називатимуть через 50 років важко уявити.--- Мулярчук Володимир Євгенович (обговорення) 19:01, 18 лютого 2016 (UTC)

Ще раз про критику[ред. код]

Останнім часом з'являються коментарі з проханням переписати статтю, зробити її об'єктивнішою, переважно від анонімів. Вони видаляються зареєстрованими користувачами. Неможливо не погодитися з користувачем Bulakhovskyi, що стаття дійсно однобока. Але слід зважати і на психологічний момент, настроєність авторів укрвікі. Коли країна роздирається війною, розв'язаною не без допомоги противників Євромайдану із східних регіонів і Росії, подібна поведінка користувачів стає більш ніж природною. Саме цей феномен (ірраціональність самих учасників і очевидців подій) спричинює цю необ'єктивність, бачення всякого критика статті прихильником сепаратистів і російського світу. Стаття добра тим, що об'єктивно відбиває саме погляд на події з боку українських націоналістів, основний напрямок сучасної української громадської думки. Щоб було зрозуміліше, пропоную таке порівняння: прагнути миру схвально, але якщо ми будемо закликати до нього свій народ, коли ворог захопив половину території — це навряд чи викличе прихильність у нашого народу. Коли час все розставить все по місцях, тоді й перепишемо. --В.Галушко (обговорення) 18:53, 11 червня 2017 (UTC)

Чим «роздирається»? В.Галушко час ставити питання про Ваше блокування? --Jphwra (обговорення) 18:54, 11 червня 2017 (UTC)
Я мав на увазі україно-російську війну. За старою звичкою написав «громадянська» --В.Галушко (обговорення) 19:01, 11 червня 2017 (UTC)
Ви обіцяли не влізати в політичні статті чи то мені почулось? --Jphwra (обговорення) 19:04, 11 червня 2017 (UTC)
@Галушко маєчня про "громадянську війну" дуже набридла! Може вже годі? Це вам каже мешканець Донбасу, який, в деякій мірі, постраждав від окупації. Ми 25 років панькалися і це призвело до війни! Годі вже панькатися, будемо робити, як вважаємо за потрібне!--Парус (обговорення) 19:05, 11 червня 2017 (UTC)
Обіцяв і переписувати статті про протистояння України і Росії як і колись, не збираюся. Я хотів тільки пояснити анонімам, що вимоги переписувати цю статтю недоречні, щоб вони перестали писати сюди свої коментарі. Ви як урівноважений і досвідчений користувач, оперативний адміністратор і просто мій соратник і колега повинні мене зрозуміти. Коли при мені починають закидати щось Україні та українському, я не проганяю їх, а спокійно все роз'ясняю. Якщо Вам не сподобався мій коментар, прошу його видалити. У цьому разі не буду писати нічого навіть на сторінках обговорення. Сподіваюся на Ваше розуміння. @Парус:, згоден з Вами. Але боротися треба головою, а не емоціями. Викривати брехню, наводячи факти, а не затикати рот. Може мені треба взяти місячну відпустку? Заодне напишу «Поморські відвіти» українофобам. Оскільки тут вже зароджується конфлікт, прошу видалити мій допис з приховуванням вмісту. --В.Галушко (обговорення) 19:22, 11 червня 2017 (UTC)
Неприємно вражений, пане Галушко. Наче людина ви освічена, а таких речей і помилок допускаєте. Вкрай дивно.--Viiictorrr (обговорення) 19:25, 11 червня 2017 (UTC)
Я не адміністратор, тому приховувати нічого не можу. Вам раджу добирати слова так, щоб вони не викликали такої реакції. --Jphwra (обговорення) 19:28, 11 червня 2017 (UTC)
@Viiictorrr: Більш не буду. Прошу зрозуміти: у Москві на цю тему особливо не поговориш. А власного блогу не маю. @Jphwra:, тільки зараз дізнався про складання Вами обов'язків. Погано, адміністраторів у нас мало. Чи можете Ви сказати, що саме Вас обурило в моєму дописі, тоді я би принаймні міг надалі уникати подібних слів. Можна зробити запит на приховування вмісту? --В.Галушко (обговорення) 19:35, 11 червня 2017 (UTC)
Термін «громадянська війна». Я не вважаю її «громадянською війною» через присутність росвійськ це по-перше, а по-друге взимку я скоріш піду на контрактну службу не для війни з громадянами, а з окупантами та колаборантами. Тож прошу надалі уникати таких оцінок. Дякую. --Jphwra (обговорення) 19:39, 11 червня 2017 (UTC)
Добре, більше ніяких згадок про «громадянську війну». А так мої зауваження в дописі справедливі? --В.Галушко (обговорення) 19:43, 11 червня 2017 (UTC)
Ви помиляєтеся, коли кажете, що це висвітлення "з боку українських націоналістів". За націоналізм тут і мова не йде, тут радше звичайна, громадська думка людей. З іншого боку, часто, а то й завжди рос. погляд на події в Україні є якраз пропагандистським.
Ну і щодо "громадянська війна", то нерозумно таке говорити. Цей термін спеціально придуманий рашистами, шоб показувати, що стосунку до війни в Донбасі вони не мають, військ їхніх там нема і взагалі, вся та зброя — то з шахт "апалчєніє" дістало.--Viiictorrr (обговорення) 20:16, 11 червня 2017 (UTC)
Я не зовсім правильно висловився. Під націоналістами я мав на увазі противників російської експансії. --В.Галушко (обговорення) 20:23, 11 червня 2017 (UTC)

1. Стаття дійсно не є об'єктивною. Загалом вона зображує події Євромайдану очима євромайданівців та порушує ВП:НТЗ, містить елементи ВП:ОД. 2. Громадянин України може вважати конфлікт на сході «війною з Росією» чи «громадянською війною» — це право гарантовано Конституцією Україною. Проте в енциклопедії ми повинні керуватися авторитетними джерелами. І для початку треба вирішити: а) чи можна вважати конфлікт на сході війною?; б) якщо війна, то війна якого типу — внутрішня чи міждержавна?. 3. Щодо статті. Треба повністю переписати та розширити вступ. Там є явне оригінальне дослідження. Розділ «Передумови» взагалі видалити. Євромайдан розпочався саме через призупинення процесу укладання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Статтю треба скорочувати, більш того, вона перенасичена джерелами. Стаття повинна бути нейтральною, а не проєвромайданівською. Розділ «Критика» взагалі відсутній, наче міжнародна спільнота і громадяни України тільки позитивно ставилися до Євромайдану. З джерелами взагалі нонсенс. Є і Лівжурнали, і блоги, шо не є АД.--Ragnarok (обговорення) 08:23, 13 червня 2017 (UTC)

Якщо вам ше треба пояснювати, шо це не АТО, а війна, ну то вибачте, але діалог не вийде.--Viiictorrr (обговорення) 08:40, 13 червня 2017 (UTC)
Пан розуміє значення терміна війна? Ну там оголошення початку війни, оголошення військового стану, розрив дипвідносин, закриття кордонів, відкликання послів? Мені продовжувати?--Ragnarok (обговорення) 00:15, 14 червня 2017 (UTC)
Напишу своєму порошенкові, бо там такі самі сидять як і ти. Назвали АТО, щоб красти все далі це і дурню зрозуміло. --Jphwra (обговорення) 08:17, 14 червня 2017 (UTC)
1. Я не прихильник Порошенка чи БПП. 2. Мені звернутися до адміністраторів щодо вашого переходу на особистості? 3. Війна між державами - це не тільки купа де-юре, є ще і де-факто. Для початку порівняйте Збройні сили України та Збройні сили Росії, якими б були наслідки, якщо б почалася війна (скільки жертв, поранених), порівняйте економіки двох країн, територію, населення тощо. 4. Я вважаю Росію державою-агресором, проте ми не в стані війни. На Донбасі поки що спостерігається лише місцевий сепаратизм та російська військова інтервенція. А це ще не війна. 5. Критикуйте не мої погляди, а скажіть, як вдосконалити статтю про Євромайдан.--Ragnarok (обговорення) 08:59, 14 червня 2017 (UTC)
Ragnarok перш за все треба не погляди свої тут висловлювати, а давати об'єктивну оцінку. А те що твої правки дуже заангажовані часом, то це не мої проблеми, а твої. І якщо не війна, то що оце таке: «російська військова інтервенція». Як гадаєш, 700 танків можна знайти в шахтах? Причому там, де їх ніколи не було (бо на відміну від тебе знаю про що веду мову). --Jphwra (обговорення) 09:07, 15 червня 2017 (UTC)

Помилки в тексті[ред. код]

У розділі «Цікаві факти» помилка: «полеглих ангелів». Очевидний машинний переклад пароніма російського сполучення «падших ангелов». Слово «падших» переплутано з «павших» і автоматично перекладено як «полеглих». Має бути «падших» (церковнослов'янізм) або «грішних». --В.Галушко (обговорення) 20:27, 11 червня 2017 (UTC)