Обговорення:Адміністративний устрій України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

,

Десь є законодавчо закріплено поняття «регіони України»? Може краще назвати «землі України»? --Perohanych 06:17, 16 травня 2009 (UTC)

Див. хоча б тут. --ickis 07:36, 16 травня 2009 (UTC)

Об'єднувати?[ред. код]

Мені видається за доцільне, щоб статтю Адміністративно-територіальна одиниця в Україні об'єднувати з цією статтю? --Pkravchenko 00:16, 18 жовтня 2009 (UTC)

Хороша ідея. Мій голос ЗА! RonRodex 20:05, 26 липня 2010 (UTC)

Сортування таблиці[ред. код]

Можу зробити сортування таблиці але для цього потрібно позбавитись 3 рядків з надписами Автономна республіка, області, міста з спец статусом. Ідеї, думки? Доречі, текст з'їхав вниз. Хто розуміється витравте і якось зафіксуйте щоб боти не рудагували. RonRodex 20:03, 26 липня 2010 (UTC)

Адміністративно-територіальний устрій України змінено? Чи не існує? Хтось вбачає різницю між устроєм і поділом? Якщо мова про державу Україна, то в неї ще поки є Конституція, якщо я не помиляюся. І термін "регіони" щодо державного устрою це де зафіксовано? (Не путати з назвою партії)

Адміністративно-териториальний устрій[ред. код]

Хтось може підказати таке: чому у Вікіпедії вперто використовується термін ПОДІЛ, якщо в Україні існує Адміністративно-територіальний устрій? Поділ і Устрій все-таки різні за змістом і значенням слова. А новий розділ створити не можна - відправляє на цей Поділ. Чи то я ще не навчилася добре :о)) Зара буду подивитися....--Yaromira 12:53, 6 грудня 2011 (UTC)

Питання треба обсудити. Але, здається, всі статті аналогічної тематики про інші країни містять слово "поділ" у назві (також категорія). Тому якщо змінювати, то систематично, але й аргументовано. --Dƶoxar (обговорення) 13:29, 13 травня 2014 (UTC)
Устрій — це скоріше політичний порядок, набагато ширше поняття за поділ.--Dƶoxar (обговорення) 13:33, 13 травня 2014 (UTC)

за місцем у системі адміністративно-територіального устрою України[ред. код]

«3) за місцем у системі адміністративно-територіального устрою України - на територіальні одиниці первинного рівня (міста без районного поділу, райони у містах, селища, села), середнього рівня (райони, міста з районним поділом) і вищого рівня (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ і Севастополь»

міста без районного поділу, міста з районним поділом — ці поняття тут не зовсім доречні. Розрізняють міста обласного та районного значення (http://static.rada.gov.ua/zakon/new/ADM/d01.rtf). А вже чи є в тих міст поділ на райони, чи немає — справа окрема. Ось цитата з підручника Конституційне право України - Погорілко В.Ф. «Адміністративно-територіальний устрій - це свого роду внутрішній "каркас" державного устрою, що складається з адміністративно-територіальних одиниць трьох рівнів: 1) Автономна Республіка Крим, області та міста зі спеціальним правовим статусом - Київ і Севастополь; 2) райони, міста республіканського (АРК) та обласного значення; 3) міста районного значення, селища, села.»

Видалено розділ про відмінні назви[ред. код]

Мною було видалено розділ "Адміністративні одиниці з назвами, відмінними від їхніх адміністративних центрів" зі статі. З двох причин: 1) Розділ містив довгий, погано читаємий перелік 2) Доцільність містимої інформації у темі про адмістративни устрій загалом неясна. Пропоную винести в окрему статтю, якщо буде зрозуміла доцільність інформації.

Як буде винесено, тоді можна буде і вилучити, поки хай буде тут.--Анатолій (обг.) 14:02, 13 березня 2016 (UTC)